ג'וליה ביירד הגיעה לביקור בישראל. סביר להניח שהשם לא אומר לכם הרבה, אך מיליוני אוהדים של להקת החיפושיות לא יכולים להתעלם מהייחוס המשפחתי שלה: ביירד היא אחותו הקטנה של החיפושית ג'ון לנון, והיא הגיעה לביקור בארץ הקודש לכבוד תערוכת צילומים נדירה של חברי הלהקה שתוצג במהלך אפריל בתל אביב.

לנון היה האח הבכור במשפחה. "הוא היה אח טוב מאוד, שתלטן מאוד", מספרת ביירד. "מכיוון שג'ון היה גדול ממני בשש שנים, וגדול מאחותי הקטנה בתשע שנים, הוא היה שמרטף שלנו והיה לוקח אותנו לטיולים".

מלבד השירים האהובים שג'ון לנון השאיר אחריו לעולם, נותרה גם משפחה, קצת מסובכת. לנון לא גדל עם אביו, אמו נהרגה בתאונת דרכים כשהיה בן 18, ואחותו הקטנה, ממשיכה לטייל בעולם.

"אני זוכרת את לאב מי דו. לא אהבתי את השיר"

על הפן המוסיקלי של אחיה היא גילתה פרטים מעניינים. "הוא רצה להיות אמן מסחרי, אם המוזיקה לא הייתה מצליחה לו. אבל הם (חברי הלהקה) היו נחושים בדעתם שהם יצליחו". אך בתור מי שנחשפה ראשונה לחומרים של אגדה מוזיקלית, קשה להגיד שג'וליה הייתה חדת אבחנה. "אני זוכרת את לאב מי דו. לא אהבתי את השיר", הצהירה ביירד.

היא מרגישה בנוח לדבר על הייחוס המשפחתי וסיפרה שהיחסים ביניהם לא תמיד היו טובים. כשג'ון נישא לאשתו השנייה, יוקו אונו, הקשר עם אחותו נותק לחלוטין.

אך בין שלל הנושאים יש נושא אחד שעליו היא פשוט לא מוכנה לדבר והוא אותו יום, לפני 29 שנים, שחייו של ג'ון נלקחו. כשביקשנו להחזיר אותה לדצמבר 1980, בו ירה מעריץ אלמוני בלנון, היא סירבה בתוקף. את הזכרונות מהיום הזה - היא שומרת לעצמה.