אין תמונה
תחתום על החוזה? פיינגולד

פיינליסטית "כוכב נולד 7" מיי פיינגולד או מאיה בוסקילה - אחת מהשתיים היא שתייצג את ישראל באירוויזיון הבא. כך נקבע אתמול  בישיבה מכרעת ברשות השידור, שבה דנו בזהות האמן שייצג את ישראל בתחרות, שתתקיים בעוד 4 חודשים בדנמרק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למקום הראשון בהצבעה שנערכה בקרב שבעת חברי ועדת האירוויזיון הגיעה הזמרת שדורגה במקום ה-3 בגמר "כוכב נולד 7", מיי פיינגולד. למקום השני - ולא הרבה אחריה - הגיעה מאיה בוסקילה, אולי הזמרת ששמה הוזכר הכי הרבה פעמים בשנים האחרונות כנציגה הישראלית לאירוויזיון.

עקב ההחלטה שהתקבלה אמש, זומנה היום פיינגולד למשרדי רשות השידור על מנת לדון בחוזה שעליו תצטרך לחתום בטרם תיסע לייצג את ישראל. אם הזמרת תסכים לכל התנאים שבחוזה ובהם התחייבות למימון של חלק גדול מהוצאות הנסיעה ועלויות ההופעה, היא תוכרז ביום ראשון כנציגה הישראלית - כך לפחות על פי התכנון.

עם זאת, כלל לא בטוח שדרכה של פיינגולד לתחרות סלולה: בוועדת האירוויזיון אמנם תמכו במועמדותה ברוב קולות, אך היותה חתומה על חוזה בתיאטרון הקאמרי והעובדה שלא שירתה בצה"ל עשויה להיות לה לרועץ בדרך לייצוג המיוחל. בערוץ הראשון נמנעו מלבחור בעבר בזמרים שלא שירתו בצבא כמו מארינה מקסימיליאן בלומין, ולכן קיים סיכוי שמיי לא תייצג את ישראל.

אין תמונה
עוד יש לה סיכוי. בוסקילה

למאיה בוסקילה יש עוד סיכוי 

אם מיי לא תיסע - זו תהיה מאיה בוסקילה. בתרחיש שכזה, הזמרת שזוכה אף היא לתמיכה גדולה בוועדה, צפויה לשאת את הדגל הישראלי בקופנהגן אחרי קרוב לעשור בו שמה מוזכר כנציגה אפשרית ולאחר שכבר כמעט השתתפה בקדם אירוויזיון 2006 - ומשכה את מועמדותה ברגע האחרון.

בדיוני הוועדה שנערכו אמש עלו גם שמותיהם של חן אהרוני וזמרות הדאנס מיטל דה-רזון ומאיה סימנטוב, אך הם זכו לתמיכה פחותה בקרב חברי הוועדה. כלל הזמרים מהז'אנר הים תיכוני להם הוצע לנסוע לדנמרק סירבו להצעה - בהם גם עומר אדם. כך או כך - ההכרזה על מיי או מאיה כנציגות ישראל לאירוויזיון צפויה בתחילת השבוע הבא.

השיר שאותו יבצעו מיי או מאיה בתחרות ייבחר במסגרת פורמט של "קדם פרטי" שייערך בסוף פברואר, בו יוצגו לקהל 3 שירים לבחירה - שני שירים שישלח הציבור הרחב ושיר אחד שתביא הזמרת הנבחרת. ככל הנראה שבפעם הראשונה, רק הקהל יקבע אזה שיר ינצח ללא מעורבות של ועדות שיפוט.

ישראל צפויה להשתתף בשלב חצי הגמר של התחרות בדנמרק שתיערך בין ה-6 ל-10 במאי, זאת לאחר שבשלוש השנים האחרונות ישראל לא העפילה לשלב הגמר של התחרות עם דנה אינטרנשיונל, להקת "איזבו" ומורן מזור בשנה שעברה.