מעריצים רבים עדיין המומים מביטול ההופעה של הזמר אלביס קוסטלו, שתוכננה להתקיים הקיץ בקיסריה. בראיון לחדשות 2 סיפר קוסטלו רק לפני שבועיים: "אני מאמין שדו שיח דרך תרבות הוא חיוני לגמרי".

קוסטלו, שהודיע השבוע כי הופעתו בארץ לא תתקיים מסיבות פוליטיות, מצטרף לגל אמנים בינלאומיים שמשנים את דעתם לגבי ההגעה לישראל. בשיחה שקיים עם חדשות 2 בניו יורק לפני שבועיים הוא הודה שקיבל פניות להצטרף לחרם התרבותי על ישראל, אך לא שקל ביטול.

"אני חושב שמה שחשוב פה הם לא שיקולים שיבואו אחר כך, אלא במה שהחלטתי מלכתחילה", אומר קוסטלו. "ההחלטה המוקדמת קשורה במודעות לרגישות, הרי האנשים שיבואו להופעה ודאי יצפו לשמוע הופעה מבדרת, אבל הם יודעים גם שבעבר שרתי שירים שמבטאים התנגדות לעמדות מסוימות בעולם שקשורות לסוגיות מצפוניות", הוא מוסיף.

אך למרות דברים אלו, באתר הרשמי של האמן בו פורסמה ההודעה על ביטול ההופעה, נכתב כי הוא הגיע להחלטה לאחר מחשבה עמוקה והקשבה לקול מצפונו. לדבריו, הופעה בארץ תתפרש כהסכמה עם מדיניות ישראל בשטחים.

ההודעה הפתאומית של קוסטלו, הצליחה להפתיע גם את משרד ההפקות שעמל על הרמת האירוע המושקע. כל רוכשי הכרטיסים המאוכזבים יוכלו לדרוש החזר כספי לתשלום החל מה-1 ביוני, ואולי להתנחם בהופעות של רוד סטיוארט ואלטון ג'ון שעדיין אמורים להגיע לישראל בקיץ.