קובי פרץ (צילום: חדשות 2)
"אביב גפן בא ממשפחה קצת יותר מוכרת משלי"". קובי פרץ | צילום: חדשות 2

פרץ של זעם: הזמר קובי פרץ עסוק בשבועות האחרונים בנושאים רבים מלבד לשיר. בנוסף לפרשת השלופים והשלוכים בה מנהל הזמר מאבק משפטי, הוא מוצא גם זמן להתקוטט עם זמרים אחרים ויוצא בקרב נגד הזמר אביב גפן - לאחר שלא הסכים להשתתף באותו המופע איתו.

עיתון ידיעות אחרונות מפרסם הבוקר כי קובי פרץ כועס על זמר הרוק אביב גפן שלא היה מוכן לעלות לבמה במופע "רוק לעצמאות" אם הזמר המזרחי יופיע גם. פרץ, שלא מוכן לשתוק על ההודעה המוזרה של גפן, הודיע אתמול: "אביב גפן צריך ללמוד לפרגן יותר ולתת כבוד לזמרים אחרים".

"יוצר דגול". אביב גפן (צילום: חדשות 2)
גפן. מסרב להגיב לדברי פרץ | צילום: חדשות 2

זמר הסלסולים לא סיים בכך ושלח "ברכה חמה" חזרה לגפן. "עדיף היה שיישאר באירופה תקוע עם הענן ולא יחזור בכלל לארץ", אמר והשמיץ את גפן כי הוא מטיף לישראלים באירופה לא לחזור לארץ. "הוא הגיע ממשפחה קצת יותר מוכרת משלי, והיה לו די קל. אני אכלתי די הרבה חרא כדי להגיע למה שהגעתי במוזיקה הישראלית. לא פגעתי באף אחד בדרך, לא עשיתי רע לאף אחד".

על פי הפרסום, אביב גפן סירב להגיב על הדברים ומנהלו האישי של הזמר, מאיר קוטלר, הבהיר כי לאביב אין בעיה כללית עם פרץ, אלא ספציפית על המופע "רוק עצמאות". "אין לזה קשר לכל מקום הופעה אחר של פרץ בישראל אלא לערב ההוא", מסר קוטלר, "אנו מאחלים בהצלחה לקובי פרץ".

מה נסגר? שלופים או שלוכים?

אחרי שנתבע על ידי בני משפחת כהן שטענו כי כינה אותם "שלוכים" כשהופיע בבר המצווה של בנם אליה הוזמן, קטבע פרץ תובע בחזרה בגין לשון הרע ומבקש 409,000 על הפגיעה שנגרמה לו, לטענתו, בתדמיתו.

לטענת פרץ ואנשיו, פועלת משפחתו של הנער נגד הזמר כמעט בעקביות. "הם גייסו את צ'רלי ביטון שהתארח אצל גדי סוקניק", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט שרית בירן, אשת יחסי הציבור של הזמר. מאז התביעה, טוענים בסביבתו של פרץ, הוא נתקל בקשיים רבים. "איימו עליו וביטלו לו מופעים. לפני שפרץ הופיע בהיכל נוקיה הוא קיבל הודעה שתהיה הפגנה ענקית של העדה המרוקנית מול ההיכל", הוסיפה בירן.

בתביעה המקורית דרשה משפחתו של הנער פיצוי בסך 100 אלף שקלים מהזמר וההליך המשפטי החל לפני כשלושה שבועות. "היינו בטוחים שהם ימחקו את התביעה, אבל הם לא מחקו", מסביר עו"ד מיקי ראוך, עורך דינו של פרץ. "לאחר שניתנה ההזדמנות למשפחת כהן להסיר את תביעת הסרק והם סירבו, נאלץ קובי פרץ להגיש תביעה שכנגד בגין לשון הרע וחלק מנזקיו כפי שגובשו", אמרה בירן.

תביעת נגד של קובי פרץ

תביעת הנגד של פרץ היא נגד הנער עצמו, וזאת מאחר שהקטין הוא התובע המרכזי נגד הזמר. "לא ניתן היה אחרת", מסביר עו"ד ראוך, שאף הסביר כי על פי חוק כאשר מוגשת תביעת נגד היא חייבת להיות מוגשת נגד התובע עצמו. "הוא קטין והם שמים אותו מקדימה, כמגן", הוסיפה בירן.

על מנת להוכיח כי לפרץ לא הייתה כל כוונה לפגוע ביוצאי מרוקו, מציינת בירן כי הזמר צורף כאיש כבוד בפדרציה של יהודי מרוקו באירוע לרגל 10 שנים שנערך במימונה. "פרץ הופיע בליווי תזמורת כאמן מרכזי ובסוף ההופעה עלה לבמה סם בן שטרית וצירף אותו כאיש כבוד, העניק לו סיכת חבר על דש הבגד וכולם מחאו כפיים", סיפרה.

הפרשה החלה בדצמבר האחרון לאחר חגיגת בר המצווה של אפיק כהן. לטענת בני משפחתו, הזמר כינה אותם "שלוכים" במהלך חגיגות האירוע, כינוי גנאי אותו המציאו אשכנזים, ואומץ על ידי יוצאי מרוקו. משמעות הביטוי היא הבעת זלזול והשפלה על האדם אליו הביטוי מופנה.

לאחר שבני המשפחה צפו בהקלטת האירוע וראו, לטענתם, כי הזמר הנערץ אכן השתמש בביטוי המעליב נגדם, החליטו לתבוע אותו על עוגמת הנפש שנגרמה להם. בני המשפחה דורשים מהזמר לשלם להם פיצויים בסך 100 אלף שקלים. זאת לאחר שלדבריהם פנו אליו וביקשו שיתנצל בפני חתן הבר מצווה ובפניהם כדי להימנע מעימות משפטי, אך מכיוון שסירב הם החליטו לתבוע אותו.

לאחר המקרה כינס קובי פרץ מסיבת עיתונאים בה החליט להגיב לתביעה נגדו. "ככל הנראה מדובר בבעיית שמיעה, לא אמרתי שלוכים, אלא אמרתי 'שלופים'", טען אז להגנתו. לטענת הזמר זהו ביטוי שהשתרש אצלו ובקרב חבריו המתאר שמחה גדולה ונשים יפות. "אני מרוקאי, מרוקאי גאה, אבא שלי תמיד היה אומר לי שאני שלוך, אני יודע מה משמעות המילה ובטח שלא השתמשתי בה באותו אירוע".

ה"שלופים" נגד ה"שלוכים" - הסיקור המלא

קובי פרץ בבר מצווה: "אתם 'שלוכים'"

קובי פרץ מגיב על ההאשמות נגדו

פרץ מאויים בגלל ה"שלוכים"

פרשת ה"שלופים" מגיעה לבית המשפט

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק