בדרך לשטיח האדום. השחקנית הדס ירון (צילום: רויטרס)
הפרס היוקרתי - לשחקנית הישראלית | צילום: רויטרס

יום של הישגים לישראל, אחרי זכייתו בזהב של הטניסאי וטייס הקרב לשעבר נועם גרשוני במשחקים הפראלימפיים בלונדון, מגיעה בשורה נפלאה גם מפסטיבל הקולנוע בוונציה: השחקנית הישראלית בת ה-22 הדס ירון, כוכבת הסרט "למלא את החלל" של הבימאית החרדית רמה בורשטיין, זכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר בפסטיבל היוקרתי. את הפרס המקביל לשחקן ראשי, חולקים הכוכבים ההוליוודים חואקין פינקס ופיליפ סימור הופמאן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2בפייסבוק

הסרט "למלא את החלל" של הבימאית החרדית רמה בורשטיין כבש השבוע את הפסטיבל. בורשטיין זכתה לדקות ארוכות של מחיאות כפיים בסיום ההקרנה מהצופים ולתשואות שלא נראו זמן רב באולם הפסטיבל. כל כלי התקשורת בעיר האיטלקית עטו על הבימאית בעל סיפור החיים יוצא הדופן.

הסרט בכיכובה של הדס ירון, מספר על קורותיה של שירה, צעירה חרדית, רגע לפני השידוך לצעיר ממשפחה נחשבת. אחותה הגדולה מתה בלידה ושירה ניצבת בפני החלטה לא פשוטה - האם להמשיך עם השידוך המבטיח או למלא את החלל שהשאירה האחות ולהתחתן עם בעלה האלמן.

הקרנת הסרט של הבימאית אילץ את מארגני הפסטיבל להיערך במיוחד. "הסברנו להם שמדובר בבחורה אורתודוכסית ושאנחנו צריכים לדאוג לאוכל הכשר שלה, שלא נוכל להקרין את הסרט בשבת", סיפר בשבוע שעבר המפיק אסף אמיר.