החג של הילדים והסיוט של ההורים עומד להתחיל וצפוי להימשך, כמו בכל שנה, שבועות ארוכים. כדי לנסות ולגוון את שגרת החופש נחתו בימים האחרונים בישראל שתי תערוכות אומנות שהילדים יאהבו במיוחד - אחת של פסלי ענק מחול, והשנייה של מיצגים מרהיבים מלגו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

800 טון חול בנייה שנאסף מרחבי הארץ ועורבב עם חול מאזור ים המלח, יהפוך בשבוע הבא לתערוכת פיסול בחול במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב. הפסלים ההולנדים שהגיעו ארצה, יצרו 15 מיצגי חול ענקיים, בהם פסלים מנושאים שונים ומגוונים - החל מסיפורי תנ"ך כמו חציית ים סוף ויונה והלוויתן, ועד לגיבורי על כמו ספיידרמן.

"חול זה החומר שהכי כיף לעבוד בו", סיפרה נקיולה ווד, אחת מפסלות החול. "זה חומר סלחני מאוד, עמיד מאוד, וחזק מאוד. הייתרון הגדול הוא שאפשר לטעות בחופשיות ביצירת הפסלים, ממש כמו ילדים שבונים טירות בחוף הים".

100 שקלים לכרטיס, תערוכת הלגו (צילום: חדשות 2)
100 שקלים לכרטיס, תערוכת הלגו | צילום: חדשות 2

עבור החוויה הייחודית תאלצו לשלם והרבה - 100 שקלים לכרטיס, ובמחיר דומה תוכלו לבלות גם בתערוכת הלגו בגני התערוכה בתל אביב. שם הפסלים מורכבים מעשרות אלפי קוביות המרכז המוכרות: עד שרואים את היצירות הללו, קשה להאמין מה אפשר ליצור בלגו - צורות, דמויות, דיוקנאות של ג'ימי הנדריקס ואנדי וורהול וגם דינוזאור ענק - הכל מלגו.

ספיידרמן מחול, מתוך התערוכה (צילום: חדשות 2)
ספיידרמן מחול, מתוך התערוכה | צילום: חדשות 2

התערוכה שתיפתח היום (ה') היא כולה מעשה ידיו של האומן נייתן סוואיה. כמו כולנו, גם הוא שיחק לא מעט בלגו כשהיה קטן, אבל בניגוד לכולנו התחביב הזה לא עבר לו. "אני חושב שהשימוש בלגו הוא אתגר כי אף אחד לא עשה את זה בעבר, מעולם לא נראתה תערוכת אומנות בעולם האומנות בת ימינו שנעשה בה שימוש כזה בצעצוע ילדים", סיפר פסל הלגו.