מעטים לא מכירים את החווה של מוטי מהסדרה "עספור", הסדרה שהפכה ללהיט. הסדרה שברה את שיאי ההורדות באינטרנט, כאשר באתרי ההורדות היא הדיחה את החיפוש "סקס" מראש המצעד. גם ב-VOD של חברת הוט מדווחים על שיגעון - 13 מיליון צפיות בפרקי הסדרה. אז מה יש במוטי, איציק, קצר וניוטון שסוחף מדינה שלמה? אולי העובדה שכל אחד מאיתנו מכיר את אחת הדמויות.

לכל ההיסטריה הזו אחראים שני אנשים, גיא עמיר וחנן סביון, עד לפני שלושה חודשים אלמונים לחלוטין. "כבר התעניינו ברכישת צימר בגליל", אמרו השניים, "נביא כמה עזים, נענע, בזיליקום, נארח אנשים והכל יהיה סבבה". אבל אז חברת הוט הייתה צריכה דרמה יומית חדשה, ופנתה לשניים בניסיון אחרון בהחלט.

רוצים לקבל עדכוני חדשות שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חיים באוטובוס - והפכו ללהיט

עספור עוסקת בארבעה חברים שגרים באוטובוסים בחווה ליד ירושלים. את האנשים האמיתיים שחיו כך פגשו יוצרי הסדרה לפני עשר שנים סמוך לירושלים. אפילו השמות של חלק מהדמויות זהים לשמות הדמויות המקוריות. "במקרה של מוטי ואיציק זה כמובן זהה, שיר זאת בעצם שירה, וניוטון וקצר, הם ניוטון וקצר", מספרים בגאווה היוצרים, שהפכו לשחקנים מן המניין.

כמו בסדרה, מוטי הוא מנהיג החבורה. הוא הראשון שקנה אוטובוסים ישנים מאגד והפך אותם לבית. "לא יודע, אני לא ראיתי את הסדרה, רק ארבעה פרקים", אמר מוטי המקורי, שלו אין אפילו טלוויזיה באוטובוס הביתי. גם איציק המקורי, לא מצטנע בהשוואה לדמות שלו. "איציק בסדרה כמו בחיים - שפיץ רציני, אין דרך אחרת".

"אפילו הבחורות נזכרו בי"

איציק מספר שבעקבות הסדרה, נזכרו בו בחורות איתן היה יוצא בעבר. "קיבלתי טלפונים מבחורות
שלא דיברו איתי חמש עשרה שנה. ופתאום הן התקשרו אליי", הוא מספר. "בוא נגיד שזה לא הזיק לחיים החברתיים שלי", הוא מוסיף. את הסדרה משלימים קצר וניוטון. בני דודים, אחד בעל פתיל קצר, ואחד שחושב הרבה, ממש כמו ניוטון.

"אני לא חושב שזה פדיחה להודות שאתה קצר וניוטון", מסביר בן דודו של גיא, שעליו מתבססות הדמויות. הוא לא שוכח להזכיר לנו שבכל אחד יש קצר וניוטון, "רק שאנשים מפחדים להוציא את זה החוצה", הוא מוסיף.

עספור היא הסיפור של כולנו

בסופו של דבר, חברת הוט זכתה בסדרה שמשגעת את ישראל, ואולי ביום מן הימים תהפוך גם לסדרת קאלט. אבל יוצרי הסדרה, שמנסים להתאושש מהדאבל של הפועל ת"א שנואת נפשם, מסבירים כי הסדרה הזו היא מבחינתם סוג של מראה על החיים.

"הסדרה הזו היא לא רק של מוטי, איציק ואבי שגרו באוטובוס, עספור היא הסיפור שלנו", מסבירים השניים, "אנחנו שניים שהגיעו מהשכונה ונלחמנו על הדרך שלנו כשכל העולם אמר שאין לנו סיכוי". סיכמו היוצרים.