במשך שנים רבות ניסו אנשי שיווק מיומנים להצמיד את התואר "זמר השנה" לאייל גולן. ובסוף - זה הצליח. הזמר שפעם נתפס כזמר מזרחי, הפך להכי ישראלי שיש, בלב המיינסטרים. הוא בלי ספק הזמר הלאומי של ישראל. אבל לגולן זה לא מספיק. הוא לא רוצה שיכירו אותו ככוכב, אלא כדמות מורכבת, אדם שיש לו גם חולשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לפני כמה שנים הייתה תקופה מאוד מאוד קשה", מספר גולן. הייתה לי תקופה של 4 חודשים שהייתי הולך לקניון, או עולה לבמה, והכל פשוט הסתובב לי. לא ראיתי כלום. גם התמודדתי עם זה לבד. הרבה אנשים הולכים לפסיכולוג, או לוקחים כדורים א דברים כאלה. אבל איכשהו הצלחתי להתמודד עם זה לבד. לא יודע מאיפה זה התחיל. אין לי מושג"

גולן המשיך ותיאר את התקפי החרדה שעבר, עד שבאחד הימים, הדבר כמעט ועלה לו בחייו. "פתאום באמצע נהיגה עליתי על מדרכה. מאז לא נהגתי כמה חודשים טובים. הייתי מאושפז פעמיים. עשו לי כל מיני בדיקות בראש. הייתי סובל מסחרחורות. ואז גילו שזה סוג של ורטיגו, בנוסף להתקפות חרדה".

לדבריו של הזמר הפופולרי כל הסובבים אותו ידעו על ההתקפים הללו, בהם גם מי שהיתה אז אשתו - הדוגמנית אילנית לוי. "הייתי מאושפז במשך ארבעה ימים. הם היו איתי בבית חולים - אבל אני מהסוג של האנשים שאוהב לפתור את הכול לבד".

לא מוריד את הרגל מהגז

התקפי החרדה נעלמו מאז. הם אולי האטו מעט את קצב העבודה המטורף של גולן, אבל זמר העשור לא באמת הוריד את הרגל מהגז. ביום העצמאות האחרון הוא שוב התרוצץ בין הבמות ברחבי הארץ. במשך 23 שנים הוא רץ מדי, לעתים מופיע 5 פעמים בלילה. כעת, הוא מבין את המחיר הכבד שהוא משלם על כך - האבהות. גידול ילדיו, ליאם ואלין, נדחק הצידה. "אם הייתה לי אפשרות, הייתי רק מקליט ומוציא דיסקים בלי להופיע. יכול להיות שגם אצלי זה יקרה ככה ביום מן הימים. רק אוציא דיסקים", הודה.

בילדותו, גדל גולן אצל סבו וסבתו. הוריו התגרשו. אמו התרוצצה בין עבודות, והאיש שהפך לאדם הקרוב ביותר אל גולן היה סבא שלו שתפקד כמו אביו. "זה מפריע לי שנהייתי קצת כמו אבא שלי, שחסר לילדים. אני משתדל להיות איתם כמה שיותר. אני יודע שזה לא מספיק. באמת הזנחתי את העניין הזה כמה שנים, כי באמת שהייתי בלחץ של עבודה, ורצתי ממקום למקום. היום אני קצת פחות עובד, פחות מופיע. אני יכול להגיד שאני פחות מופיע, אז יש לי יותר זמן. אז אני נוסע ורואה אותם."

גולן עם אשתו לשעבר, אילנית לוי (צילום: רפרודוקציה, חדשות 2)
גולן עם אשתו לשעבר, אילנית לוי | צילום: רפרודוקציה, חדשות 2

לפני 5 שנים התגרשו גולן ומלכת היופי לשעבר אילנית לוי. ילדיו גדלים איתה ועם בן זוגה בשנתיים האחרונות אלירז שדה ברחובות, וגולן גר במגדלי U בתל אביב. "אלין בדרך כלל זו ששואלת אותי - 'אבא, מי זאת? עם מי אתה מצולם?' היא הכי סקרנית שיש בעולם. אז אני אומר לה 'ידידה'".

"אם אסתובב בקניון ולא יתייחסו אלי? זה יה (צילום: חדשות 2)
"אם אסתובב בקניון ולא יתייחסו אלי? זה יה | צילום: חדשות 2

"ביום שיתעלמו ממני, אעשה חריקירי"

הוא רוצה להוריד הילוך לטובת האבהות. אבל התואר, הזמר הלאומי, שאותו הוא ניסה להשיג כל חייו ואף הצליח, הודף אותו. "אני לא יכול לשבת, וללכת לשתות קפה עם מישהי בלי שיכתבו שהיא החדשה שלי. אני לא יכול ללכת עם הילדים שלי ללונה פארק, כי הילדים שלי לא יעלו על שום מתקן. מצד שני, אם היו שואלים אותי מה אני רוצה להיות - זה מה שרציתי, זה מה שכיוונתי אליו. אין לי תלונות. ומה יקרה אם מחר בבוקר אני אקום, אסתובב בקניון ואף אחד לא יתייחס אלי? זה יהרוג אותי. אני אעשה חרקירי".