בימים שבהם נשמעת ביקורת שלילית כלפי ישראל, נדמה שהשגרירה היחידה שתורמת לשיפור התדמית הישראלית היא דוגמנית העל בר רפאלי. בראיון קצר שקיימנו איתה בביקור שהיא עורכת בימים אלה בארץ, היא מספרת שלא קל להיות ישראלית בעולם.

בר הגיעה לביקור מולדת לצורך השקת קולקציית הקיץ של פוקס. הדוגמנית שגרה בעיקר במטוסים, מספרת בצחוק שיש לה מושב קבוע במטוס. למרות שהיא נחשבת לאחת הישראליות המוכרות בעולם, וגם לדוגמנית הישראלית המרוויחה ביותר, היא מתעקשת לשמור על חשאיות בכל מה שקשור למצבה הפיננסי וגם בכל מה שקשור עם השחקן ליאונרדו דה קפריו. "אני לא חושבת שזה עניינו של עם ישראל", היא אומרת.

את הרצון של ילדות רבות להיות דגומניות היא רואה כמשהו חיובי. רפאלי מאמינה שבתור ישראלית היא יכולה לנצל את מעמדה כדי לשפר את תדמיתה של ישראל בעולם. "שואלים אותי בעיקר אם אני מרגישה סכנה לצאת מהבית", היא מספרת. "ברוב העולם חושבים שאנחנו עדיין רוכבים על גמלים ושאנחנו לא ממש מודרניים. "אני מנסה לתקן את זה, בעיקר בגלל שחושבים שהמצב הביטחוני מלווה את כל רחובות ישראל, אבל אני מסבירה שבישראל יש אנרגיות חיוביות ואנשים שמחים שמבלים ונהנים".

בארץ היא סופגת ביקורת רבה בעיקר בגלל שלא שירתה בצבא. אבל בר לא נותנת לדברים האלה להרוס לה את המצב רוח. "אני חיה על פי המוטו 'חיה ותן לחיות'", היא מסכמת. "כל עוד אני חיה לפיה, זה לא מרגיז אותי שאנשים אחרים לא חיים כך".

עוד בנושא:

הווידאופדיה: בר רפאלי

מי הדליף לרשת תמונות של בר רפאלי בהלבשה תחתונה?

כשבר פגשה את דיוויד לטרמן

בר רפאלי כובשת את אמריקה