בימים שבהם מאיימים לעגן את משקל הדוגמניות בחוק - יש מי שחוגגות את עודף המשקל שלהן בגאווה. זה קרה אמש בתחרות מלכת היופי השמנה של ישראל שנערכה בבאר שבע והעלתה על נס את היופי הישראלי על כל גווניו וגדליו.

20 מתמודדות מכל רחבי הארץ בגילאי 18-30 הגיעו לתחרות כדי להציג יופי נטול משטר דיאטה במידות גדולות. הקריטריונים להשתתפות בתחרות הם משקל שנע בין 80 ל-100 קילוגרמים. "אם יש מישהי שנראית טוב ושוקלת 120 קילוגרם - לא נמנע ממנה להשתתף", אמרה לחדשות 2 באינטרנט אסתריקה נגיד, בעלת סוכנות דוגמניות ויוזמת התחרות.

"לא רק עניין של יופי"

"אין דברים כאלה אצל הרזות: איזה פרגון, איזו שמחה! הנשים האלה מלאות חיים והן שמו את באר שבע על המפה", ציינה נגיד. אך עם כל הפרגון והשמחה, בתחרות יש רק זוכה אחת ומי שקטפה את התואר הנכסף היא היא מורן ברנס (21), חיילת משוחררת מבאר שבע שעובדת באבטחה. "היא יפיפייה אמיתית", ציינה נגיד.

מורן ברנס מעידה שאין לה ניסיון בדוגמנות, אבל היא הייתה שמחה לפתח קריירה בדוגמנות. "זו חוויה לכל החיים", סיפרה בהתרגשות יממה לאחר הזכיה. "הגעתי לתחרות די במקרה ולא האמנתי בהתחלה שאני אזכה", הוסיפה מורן וציינה "היו שם המון בנות יפות, אבל אני מאמינה שזה לא רק עניין של יופי".

זו השנה ה-14 ברציפות שהתחרות מתקיימת, והמארגנים מקווים שהיא תסייע לשפר את תעשיית הדוגמניות הישראלית למידות גדולות, שטעונה שיפור רב לדבריהם. "יש כל כך הרבה נשים יפות ומלאות - אין סיבה להסתיר את היופי הזה", אמרה נגיד. אתם מוזמנים לשפוט בעצמכם.