שלב הגמר בתחרות "קליפ צעיר" על שמו של אורי סונין ז"ל, התקיים היום בסינמטק בתל אביב. התחרות, הנערכת זו השנה ה-12, נותנת הזדמנות ליוצרים בגילאים 15-21 לבטא את עצמם ומעניקה להם פרסים יקרי ערך - תמריץ להמשך היצירה העתידית של הצעירים. משפחתו של אורי ז"ל, יוצר מוכשר שנפטר מלוקמיה והוא בן 20 בלבד, החליטה להנציחו באמצעות התחרות.

"תחרות קליפ צעיר חשובה ומשמעותית לקידום וטיפוח יוצרים צעירים בתחום תעשיית הקליפים הישראלית", אמר היום יו"ר וועדת השופטים של התחרות, המוזיקאי יואב קוטנר. יחד איתו בוועדה היו עורך ערוץ המוזיקה, אורי סלעי, עורכי המוסיקה גיא מימון ועופרי גופר, הזמר גלעד שגב, ואחותו של אורי ז"ל ואשת חדשות 2 - לילך סונין.

הקליפ שזכה בתחרות, וגבר על עשרה קליפים נוספים שהגיעו לשלב הגמר, הוא הקליפ שנשא את הכותרת "בדרכי שלי" - קליפ של קבוצת "אכפת" לקידום נוער בתל אביב-יפו, בשיתוף דביר פרץ וחיים כהן. הקליפ עוסק בסיפור העלייה מאתיופיה ובקשיי ההשתלבות של עולי אתיופיה בישראל.

איך הפך אובמה לריי צ'ארלס?

שירן יזדי, חברת הקבוצה שיצרה את הקליפ, שמחה מאוד על הזכייה. "השקענו את כל הלב והנשמה, עבדנו חודשים על היצירה ואין סיפוק גדול מזה, זה הדבר הכי טוב שקרה לי", אמרה.

במקום השני זכה קליפ אנימציה רווי הומור של היוצר דניאל ק. שפייזר מקיבוץ צרעה. במרכז הקליפ מככב נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, שמחליף דמויות לכוכבים שחומי עור אחרים כמו ריי צ'ארלס, סטיבי וונדר, ג'ימי הנדריקס, פרינס ולני קרביץ.

במקום השלישי זכה הקליפ "Again we rise"- קליפ אנימציה של היוצר גיא פירסט מגבעת שמואל. הקליפ העוצמתי עסק בסכסוך הישראלי - פלסטיני. 

מי זכה בשנה שעברה בתחרות "הקליפ הצעיר"?