גל גדות שלוהקה לאחרונה לגלם את תפקידה של גיבורת העל "וונדרוומן" בסדרת סרטים, חזרה לביקור מולדת קצר בארץ. היא מדברת על מה חשוב בעיניה, מה היא ישראל בשבילה וגם מתייחסת לביקורות הקשות שקיבלה בעקבות פרסומת פרובוקטיבית לג'ינס בכיכובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גדות הפכה לסוג של מותג בארץ, עם סוכנים ומייצגים שמנסים לשווק אותה. אולם יש הטוענים כי גדות היא יותר מותג מאשר היא עצמה. "אני מעורבת במיליון אחוז בקריירה ואני לא תופסת את עצמי כמותג", אומרת גדות. "זה גם קצת מביך אותי להגיד 'המותג גל גדות'. אני בן אדם, אני שחקנית ואני דוגמנית וזה מה שאני עושה למחייתי".

הפרסומת החדשה לחברת ג'ינס שבה מככבת גדות עוררה מיני סערה בקרב נשים שהרגישו כי היא פרובוקטיבית מדי. הן טוענות שפרסומות מסוג זה פוגעות במעמד הנשים והופכות אותן לאובייקט מיני. בעיני גדות מדובר בסך הכל בפרסומת מהנה שלא צריך לקחת כל כך ברצינות.

תשתתף בסימפסונס. גדות (צילום: רויטרס)
גדות בכרזה של "מהיר ועצבני" | צילום: רויטרס

"אני מאוד בעד זכויות נשים מתוקף היותי אישה ומאוד בעד נשים חזקות ואינטליגנטיות, מצליחות, עצמאיות ועובדות. אני את הפרסומת צילמתי ממקום של כיף, ממקום משעשע. לא מצלמים כל פרסומת עם אג'נדה. אני בסך הכל נהניתי ולא התכוונתי שזה ייפגע באף אחת או באף אחד. אין לי שליטה על איך שאנשים בוחרים לתרגם דברים. לא משנה מה אני אעשה, תמיד יהיו את אלה שאוהבים יותר ואלה שלא אוהבים בכלל. אני אלך בדרך שלי ומי שאיתי איתי ומי שלא איתי זה בסדר גמור".

על הביקורים בארץ אמרה גדות שבשבילה ישראל היא תמיד המקום הכי מרגש. "בעמי אני חיה, פה אני הכי מתרגשת. מבחינתי ארה"ב היא מקום מדהים עם הזדמנויות מדהימות ואני עובדת מאוד קשה כדי להיות במעגל העבודה שם, אבל הבית שלי הוא המקום שהכי מרגש אותי. ופה זה הבית שלי, בארץ".