אומה קוני לא יכול להסתובב בתחנה המרכזית בת"א, מבלי שאחד מהעובדים הזרים מהפיליפינים יעצור אותו ויבקש תמונה. אותו קוני, נולד ביפו בשם איברהים חוני, בן למוסכניק - והפך לסופרסטאר במדינה האסייאתית.

לא מעט קיצורי דרך לתהילה עוברים דרך בית האח הגדול. גם קוני נכנס אליו כאדם אלמוני, לא מוכר, ערבי ישראלי עם נטייה לריב עם כולם, ויצא אחרי 112 ימים עם מיליוני מעריצים, תוכנית טלוויזיה אותה הוא מנחה עם בתו של סגן נשיא הפיליפינים, וילה, נהג ומעמד של כל יכול בקרב 120 מיליוני התושבים במדינה.

הכל החל בבית הספר

קוני למד בבית הספר לנזירים ביפו במשך חמש שנים. אל בית הספר הזה הגיעו בנים ללאומים שונים, ובכיתה ו' צדה אותו מרי רוז מהפיליפינים. "היא נתפסה וגורשה חזרה לארצה", סיפר קוני, וכשהתגבר הלך בעקבות לבו. מאז הפך למה שהפך, והזהות שלו הפכה מעט מטושטשת.

"אני ערבי ישראלי, או לפחות הייתי כזה. היום אני פיליפיני". קוני מספר שהוא מאוד אוהב את הפיליפינים, וזו "המדינה הטובה בעולם", לפחות בשבילו. כאשר הגיע לפיליפינים הוא פגש אנשים הקשורים להפקת האח הגדול במדינה, ונכנס לעונה הראשונה, ממנה יצא כוכב. "בהתחלה כשחשבתי על זה, אמרתי לא. אבל היום? הייתי נכנס עוד מאה פעמים לבית".

למרות שקוני הפך לכוכב ענק בחו"ל, הוא לא חושב שהוא היה מצליח לעשות את זה בגדול בישראל. "בארץ אני לא מיוחד", מסכם קוני, "כאן אני הכי מיוחד שיש".