עד אתמול הייתה שביט ויזל, חיילת בת 20 נערה אלמונית ורגילה למדי. אך אמש השתנו חייה ברגע לאחר שהוכתרה למלכת היופי לשנת 2010 לעיני מדינה שלמה.

יום לאחר התחרות, מתקשה ויזל לעכל את הזכייה. "ישנתי רק שלוש שעות בלילה", היא מודה, "כל הלילה התקשרו אלי". למרות התואר שגרפה כבר בעוד יומיים תניח מלכת היופי את הכתר, תלבש מדים ותחזור לתפקידה בחיל התקשוב.

"כשהיא נולדה, סבתא שלה החזיקה אותה בידיים ואמרה: בעוד 20 שנה היא תהיה מלכת יופי", אומר אבי ויזל, האב הגאה. "היא יצאה כמו שבת צריכה לצאת, מיוחדת, מושלמת", אומרת אמה.

בין החברים הגאים שחיכו לה בקיבוץ בארי, היה גם אדם - החבר הצמוד זה חמש שנים. שביט לא מוטרדת מהסטטיסטיקה שמנבאת שחורות לקשר הזה. "אנחנו נישאר יחד" היא מבטיחה. "טוב לי איתו ואני אוהבת אותו ואני אשאר איתו", היא אומרת בביטחון למצלמות. האם זה באמת יקרה? רק הזמן יוכיח.

בדרך לתחרות מיס עולם

ויזל, שתייצג את ישראל בתחרות מיס עולם, מסבירה שיש לה מסר להעביר לנציגי המדינות בהם תפגוש. "אני אגיד שלמרות שאני גרה בקיבוץ בארי ליד שדרות, אני מרגישה שזהו המקום הכי בטוח בעולם".

אמש, גברה ויזל בת ה-20 על 19 יפהפיות אחרות וסיימה את הטקס לא רק עם הכתר אותו קיבלה מהמלכה היוצאת עדי רודינצקי, אלא גם עם סופר מיני סקודה פאביה. את תואר נערת ישראל קטפה בת-אל ג'ובי מעפולה. למלכת החן נבחרה גל ארז מירושלים שעומדת בפני גיוס. עדי סאסי בת ה-20 מבאר שבע, שרגילה למדים, היא מהערב נערת היופי עשרה.