השנים האחרונות בשירה העברית התאפיינו בפריחתו של הסגנון המזרחי. קובי פרץ, משה פרץ ודודו אהרון היו רק חלק מהשמות שהסתכלנו עליהם בדרך לעוד אלבום זהב והופעה בקיסריה. אבל מקומן של הזמרות המזרחיות נפקד ממצעדי הפזמונים בשנים האחרונות.

מי שחלמה להיות הדבר הבא בזמר המזרחי, הייתה גלית סדן. אם חד הורית לשני ילדים קטנים, בת 35 מאשדוד. גלית הייתה אחת המתמודדות הבולטות בתכנית הריאליטי "אייל גולן קורא לך". סדן הגיעה לאודישן הראשון ללא ציפיות מיוחדות, לא ידעה אם בכלל מישהו צופה בה, אבל ברגע שאייל גולן קרא לה - סדן נתנה את הנשמה.

160 זמרות טובות

כבר למעלה משנה שאייל גולן מסתובב עם הרעיון לעשות תכנית ריאליטי שתמצא את הזמרת המזרחית הבאה, זו שתצטרף לזהבה בן ושרית חדד בצמרת הזמר המזרחי. ערוץ 24 החליט ללכת על זה ולא טעה. נתוני הרייטינג של התכנית עקפו לעיתים את התכניות ששודרו מולה בערוצים 2 ו-10 בשעות אחר הצהריים והערב.

"הרבה פעמים דיברו על למצוא את הזמרת המזרחית הבאה", אמר עדי לאון, אחד מהשופטים בתכנית, "אייל גולן הרים את הכפפה ועשה". אותו גולן, שחגג בגמר את יום הולדתו ה-40, הוסיף ואמר שגם הוא מופתע מההיענות ומאיכות הזמרות. "היו כאן 160 זמרות טובות, וזה מבלי להכליל את האודישנים", אמר הזמר הנערץ.

החלום ושברו

התחלנו ללוות את התכנית שבועיים לפני הגמר. "לא תיארתי לעצמי שזה יהפוך לסנסציה", אמרה סדן, "אנשים עצרו אותי ברחוב ואפילו מבלי לדעת את השם פרגנו לי". גלית, שבעונה שעברה לא הצליחה להתקבל לכוכב נולד, חשבה שאולי הפעם ישחק לה המזל והיא תצליח להופיע במקומות קצת יותר מפורסמים מהמועדון באזור התעשייה באשדוד בו היא עובדת, אבל התאכזבה.

בתחרות זכתה זמרת צעירה בשם מורן מזור. גלית, אפילו לא הגיע לגמר אותו ראתה מהבית. לאחר מכן יצאה לעבודתה באותו מועדון. "אני זמרת מזרחית שרה מהנשמה וזה מה שאייל חיפש. אין מישהי שמתאימה לאמרה הזו יותר ממני", סיכמה באכזבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק