העם עם הגולן - רק שבמקרה הזה מדובר בתימן: הזמר ציון גולן לא היה בתימן אף פעם - אבל העובדה הזו לא מונעת ממנו לשיר בערבית על יופיה של עיר הבירה, צנעא. "צנעא שבתימן, יש בה מראות מרהיבים. צנעא היא העיר שלי, הלוואי שתהיה אליי קרובה. אני גאה בך, עיר שלי אהובה", שר גולן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתקופה האחרונה, הפך גולן לכוכב של ממש בארץ מוצאו של הוריו. גולן, שגדל בסביבה שזכרה היטב את הנופים, האוכל, והמוזיקה מארץ האם, הוא עד כדי כך להיט בתימן, עד כדי כך שסוכנות הידיעות "רויטרס" בחרה לעשות כתבה שלמה על הזמר הישראלי שכבש את רחובות צנעא.

"אני יודע שיש כלפיי אהדה גדולה שם. אני נהנה שתושבי תימן נהנים מהשירים שלי - וזה עושה לי טוב", אומר גולן בהתרגשות והוסיף שסיפרו לו שהוא נמכר מאוד שם. ובטלוויזיה התימנית? שם שיריו משודרים כמעט מדי יום, וזה לא ממש משנה שהכוכב הגדול הוא בעצם אזרח של מדינת אויב.

החלום הגדול: להופיע על הבמות בצנעא

החלום הגדול: להופיע בצנעא
החלום הגדול: להופיע בצנעא | צילום:

לישראל ולתימן, כאמור, אין קשרים מסחריים וגולן לא יכול להגיע לקהל שלו בעצמו. "זה פספוס גדול, וחבל שאי אפשר לעשות עם זה משהו, הייתי מרוויח מלא", הוא מתבדח. "הלוואי שיהיה שלום ונוכל להתחבר", קיווה גולן. חוץ מלנגן הקלטות של שיריו, מבצעים גם זמרים מוכרים בתימן גרסאות קאבר לשירים שלו: באחד מהם ביצע את השיר "עדן, עדן" זמר מוכר מאוד במדינה בליווי זמר יהודי מקומי.

אז נכון, גם כאן בישראל לגולן אין בעיה למלא אולמות, אבל הוא חולם להופיע בצנעא. "תמיד ההורים סיפרו לי חוויות על תימן, על צנעא, על עדן. אז מצאתי לנכון לבצע כמה שירים בסגנון התימני. אני מרגיש שהוא חלק ממני", הוא מספר. עד שיגיע לצנעא - או עד שיגיעו המזומנים מתימן, אפשר למצוא את גולן במסעדות בראש העין, שר לחברים.