אברי גלעד לא לבד: פורום המשפטנים דורש להסיר את דמותה של סוניה פרס מהתכנית "ארץ נהדרת", זאת משום שהדמות, אותה מגלם טל פרידמן, מעשנת בשרשרת.

על-פי המכתב ששלח הפורום למנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה, מדובר בעבירה על החוק למניעת עישון במקומות ציבוריים, שכן התוכנית מצולמת בפני קהל חי המונה עשרות אנשים.

"בכל הכבוד ל'ארץ נהדרת' ולשחקניה המוכשרים, הרי שהם אינם מורמים מחוק", נכתב במכתב. "חופש היצירה והאמנות נסוג גם הוא בפני החוק כל אימת שיש התנגשות בין השניים. במהלך הדקות הארוכות בהן מעשנת סוניה פרס באולפן 'ארץ נהדרת' נחשפים השחקנים, עובדי הבמה והצופים באולפן לעשן סיגריות באופן המנוגד לחוק. בכך מתקיימת פגיעה בבריאותם".

"ניתן למצוא פתרונות"

יו"ר פורום המשפטנים עו"ד נתנאל פרץ מציין: "ארץ נהדרת היא אחת התוכניות המשובחות בטלוויזיה אבל גם זכות זו אינה מקנה לה לעבור על החוק. ניתן בנקל למצוא פתרונות שגם יאפשרו את המשך קיומה של הדמות על אלמנט העישון שבה וגם לשמור על החוק, כמו למשל סיגריית דמה. אנו מקווים כי בקשת ובארץ נהדרת יענו לפנייתנו ויטפלו לתיקוון המעוות כבר בהופעתה הקרובה של הדמות".

מקשת נמסר בתגובה: "למערכת 'ארץ נהדרת' לא הגיעה שום פנייה. כאשר תגיע, נתייחס אליה בהתאם". מהרשות השנייה טרם התקבלה תגובה.