מה גורם לנערות צעירות להתמסר לכוכב פופ בן 17 ולהעריץ אותו ללא גבולות? תופעת ה"ביברמאניה" שמתארת את ההערצה לזמר הקנדי ג'סטין ביבר בקרב בנות ישראל, מעוררת לא מעט תהיות על ההעדפות התרבותיות של בני הנוער בארץ. חודש לפני הופעתו של ביבר בארץ, יצאנו לפגוש כמה מהמעריצות הצעירות שמקדישות את מירב שעות הפנאי שלהן ביום לעיסוק בכוכב.

ביבר החל את דרכו באתר יוטיוב, אליו נהג להעלות סרטונים בביצועו, מבלי לצפות שאותם סרטונים יהפכו אותו לכוכב בינלאומי. לא עבר הרבה זמן וביבר הפך לדבר הכי לוהט במוזיקת הפופ, וזכה לעשרות אלפי מעריצות - חלקן גם בישראל.

בכתבה שתשודר מחר בתכנית "אולפן שישי"  יובאו עדויות של ילדות שחרטו על בשרן את שמו של ביבר, כתבו כתובות הערצה בדם על קירות בניין המגורים שלהן, וגם הקימו "מקדשי הערצה" של ממש בסלון ביתן.

מה מוביל נערות צעירות, בעיקר מהפריפריה, לברוח אל עולם ההערצה של ביבר? למרבה ההפתעה התופעה זוכה לגיבוי מצד ההורים של אותן נערות, שתומכים בהן, ואף מעודדים את המשך ההערצה לכוכב הפופ. ההורים מסבירים שעולם הערכים שמייצג ביבר חיובי, והם מעדיפים שבנותיהן יהיו עסוקות בו מאשר בעיסוקים אחרים שעלולים לפגוע בהן. הכתבה המלאה תשודר מחר בשעה 20:00 ב"אולפן שישי" עם יאיר לפיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק