לקראת סיומו של מבצע עמוד ענן נסע איציק קלה להופיע בהתנדבות באשדוד, שהייתה נתונה לירי רקטות מתמשך מכיוון רצועת עזה. אשתו ביקשה אז שיזהר, והוא הבטיח לה שיהיה בסדר. יומיים אחר כך, כשנסעה לביקור משפחתי, נפצעה אשתו של איציק, ציונה, לאחר שעל רכבה הושלכה אבן גדולה בכביש המנהרות. היא נפצעה קשה מאוד - אך לפני יומיים שבה להכרתה.

בתקופה האחרונה איציק קלה נמצא בעיקר במסדרונות בית החולים. אשתו, ציונה, מאושפזת שם מאז היום האחרון של מבצע עמוד ענן, אז נסעה יחד עם בתה לשמור על הנכדים. בכביש המנהרות, בגוש עציון, יידו על רכבם אבן אחת גדולה שריסקה את השמשה, ופצעה קשה מאוד את ציונה.

במשך שבועיים היא הייתה מורדמת בטיפול נמרץ, ולפני יומיים היא שבה להכרה. היום סיפר קלה לחדשות 2 על התקופה הקשה שעוברת עליו, וכיצד הוא מנסה לעודד אותה, לאחר שהתעוררה בשירתו.

"מה שמעניין הוא, שיומיים לפני כן הופעתי בהתנדבות באשדוד", מספר קלה בעצב, "היא ביקשה ממני 'איציק תיזהר, המצב קשה, ובאשדוד נופלים טילים ואני מאוד....' אמרתי לה 'אל תדאגי. בעזרת השם הכל יהיה בסדר'. אחרי האירוע אמרתי לעצמי - אבן אחת כזו, לא טיל, ולא ירייה, אבן אחת גדולה, מה היא יכולה לעשות לבנאדם".

להופעותיו האחרונות הוא יוצא מחדרה של אשתו בבית החולים. "אמרתי לה שאני הלך להופעה, היא הגיבה עם העיניים. היא לא יכולה לדבר, אבל עשתה לי מבט כזה בעיניים - לך תשמח אנשים". הוא סיפר גם על התחושות הקשות כשהוא עומד על הבמה. "הקהל שר, ואני מדמיין לעצמי, אומר, ריבונו של עולם. אני שר, ותראה איפה אשתי נמצאת".

את הבשורה המרה הוא קיבל כשהיה באולפן הקלטות. "קיבלתי טלפון מבתי מיכל. היא הייתה היסטרית ואמרה לי - 'אבא אבא אבא, ירו באמא'. באתי למיון ומישהו אמר לי - אישתך נפטרה. לא מצאתי את עצמי. ואז בא אליי בחורצ'יק, רב סרן, שאמר לי 'אל תבכה. אשתך מונשמת. היא נפצעה קשה מאוד. היא מונשמת - אבל חיה'".

המשטרה עוד לא מצאה את החשוד במעשה. השיקום של ציונה יהיה ארוך, אבל הרופאים מעריכים שהיא תשוב לתפקוד מלא. "אני פשוט לא האמנתי שהיא תחייה", מספר קלה בהתרגשות, "ללא ספק התפרקתי. אני לא זוכר מתי בכיתי ככה".