שנה אחרי מותו הטראגי והדרמטי של דודו טופז, בני משפחתו וחבריו רוצים שנזכור אותו ברגעי השיא שלו. בסוף החודש הם ייפגשו לערב אינטימי בתיאטרון "צוותא", רק בני משפחה וחברים קרובים - בלי התקשורת שרדפה אחריו, ולטענתם שפכה את דמו. רק עם הצחוקים שהיו "סם החיים" של דודו, לפני ההסתבכות הגדולה.

"חברים טובים שלו לאורך הדרך ידברו על הבנאדם ויספרו על החוויות שהיו במשך השנים", אומר היום יענק'לה מנדל, מנכ"ל אמ"י. "יהיו גם מופעי שירה ומשחק". שלומי שבת, חנוך רוזן, אבי טולדאנו וננסי ברנדס יהיו שם. כשפנו אליהם אף אחד מהם לא השיב מיד בחיוב, כולם ביקשו רגע לחשוב על זה.

"זה המון אמנים שהתעשתו מהמקרה וחזרו לאהוב את דודו", אומר היום מיקי גולדנברג, אחיו של טופז. "זה יהיה ערב מאוד מאוד מכובד, יפה, עדין, צנוע, וברוח שאנחנו אוהבים". לדבריו, בערב תהיה בצוותא "תערוכה קטנה אינטימית של תמונות יפות, ולא הבומבסטיות שזוכרים אותו מתוכניות הטלוויזיה, אלא דווקא מהרגעים הקטנים האישיים, היפים".

לא מצדיקים את המעשה הנורא

החברים אומרים מצדם, שאינם מתכוונים להצדיק את המעשה שביצע בחודשים האחרונים לחייו. "אבל בל נשכח שיש, בכל אופן, משפחה, ילדים ואדם שתרם הרבה מאוד לאומנות והתרבות במדינה הזאת", אומר מנדל.

לא חייבים לקרוא לזה הנצחה. אולי רק זיכרון, סלקטיבי לגמרי, של אומן שהעלה חיוך אצל רבים, לפני שהפך למשהו אחר לגמרי. הם יזכרו שם את "דודו מספר לגולו", את "שחק אותה", ובטח גם האונג'דה תהיה שם.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק