פרשת החיסול של מחמוד אל-מבחוח הסעירה לפני כשנתיים את העולם כולו, אבל לאחרונה היא קורמת עור וגידים בדמות סרט - "כידון". במרכז העלילה סוכנת מוסד שתגלם לא אחרת מאשר בר רפאלי - שקיבלה בהתרגשות את התפקיד.

"זה חלום חיי הסודי", היא התוודתה לפני עיתונאים שהתעניינו ביצירה החדשה. "הייתי רוצה מאוד להיות במוסד. מעניין לעשות משהו חשאי שאף אחד לא יודע עליו. משהו גדול, להשפיע בצורה כזו. זה נראה לי מאתגר", היא הסבירה.

יוצר הסרט הוא הבמאי הצרפתי-ישראלי עמנואל נקש, שכמו כולם, צפה גם הוא בתיעוד מצלמות האבטחה מבית המלון שבו חוסל בכיר חמאס, על ידי מתנקשים מחופשים לשחקני טניס שנראו עוקבים אחריו. הדבר גרם לו להפליג בדמיון, והתוצאה לכך היא תסריט הוליוודי בסגנונו.

בין המשתתפים - גם מנשה נוי

פנים מוכרות נוספות בקרב שחקני הסרט הם אלה של מנשה נוי, שמגלם ב"כידון" את מזכירו הצבאי של ראש הממשלה.

לכבוד התסריט הותאמה אילת, שאירחה את הצילומים, לזירת ההתנקשות באל-מבחוח: עיר הקיט הדרומית "התחפשה" לנסיכות דובאי, ואילו "הרודס" גילם את מלון "בוסטן" שבו חוסל רב המחבלים.

רפאלי, שמגלמת סוכנת מוסד העונה לשם עינב, העידה על עצמה כשונה למדי מהדמות שלנעלייה היא נכנסת: "היא חיה על הקצה, מהבחורות שיש להן הכל - היא יפה, לומדת באוניברסיטה וצעירה. למרות שכל החיים לפניה היא תמיד מחפשת את הסכנה". בעלילה אגב, היא נתקלת לראשונה באל-מבחוח בבר, והתוצאה המוגמרת של אותו מפגש תהיה זמינה לצפייה לכולם בשנה הבאה, אז - לפי ההערכות - ייצא הסרט לאקרנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק