הענק שיכבוש את אירופה? (צילום: eurovision.tv)
וובקובינסקי והזמרת האוקראינית. 2.35 מטרי | צילום: eurovision.tv

2 מטרים, 35 סנטימטרים ו-12 נקודות: איגור וובקובינסקי הוא אחד מהאנשים הגבוהים ביותר על פני כדור הארץ וגם האדם הגבוה ביותר בארה"ב. בשבוע הבא יירתם הענק למשימה מיוחדת ובלתי שגרתית - לייצג את אוקראינה בתחרות האירוויזיון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

וובקובינסקי בן ה-30 הוא סטודנט למשפטים ושחקן חובב ממוצא אוקראיני המתגורר בארה"ב. עד כאן הכל שגרתי. אלא שחוץ מאלה, נראה שכדאי להזכיר שהוא גם מתנשא לגובה של שני מטרים ו-35 סנטימטרים - והוכרז לפני 3 שנים כאדם הגבוה ביותר באמריקה.

כשהיה תינוק כבן חצי שנה, זוהה גידול בבלוטת יותרת המוח שלו שהביא לצמיחה מהירה בלתי נשלטת שלו לגובה. כבר כשהיה בן 7, התנשא וובקובינסקי לגובה של 1.82 מ' ושקל 90 קילוגרם. לפני כ-3 שנים צוות מארגון ספר השיאים של גינס מדד אותו באופן רשמי ונדהם לגלות כי הוא מתנשא לגובה של 2 מטרים ו-35 סנטימטרים. בכך, הוא הפך לאדם הגבוה ביותר בארה"ב. 

צפו בענק בחזרה הרשמית של אוקראינה, אתמול

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לעיני מאות מיליונים: הענק יישא את הזמרת על ידיו

בשבוע הבא תיערך במאלמו שבשוודיה תחרות האירוויזיון. בימים האחרונים החלו להגיע לעיר כלל נציגי המשלחות שיופיעו בה לצורך עריכת החזרות, וביניהם גם נציגי המשלחת של אוקראינה - שנחשבת לפייבוריטית על פי כמה מסוכנויות ההימורים.

את המדינה המזרח-אירופית תייצג השנה הזמרת זלאטה אוגנביץ', שתבצע שיר העוסק ברובו באגדה דמיונית. כדי להמחיש לקהל הצופים בבית כמה האגדה יכולה להפוך למציאות חשבו במשלחת האוקראינית על רעיון גדול מהחיים: ענק המתנשא לגובה של 2.35 ס"מ יישא את הזמרת לבמה, כמעין משל לסיפור "הענק וגנו".

וכאן נכנס לתמונה וובקובינסקי, שנקרא במיוחד לסייע למולדתו להשיג מקום כמה שיותר טוב בתחרות השנה וטס לשוודיה כל הדרך ממינסוטה. "התחושות כאן מדהימות והאולם בו תיערך התחרות מאוד גדול - גם במימדים שלי", סיפר הענק לאחר שערך את החזרה הראשונה על הבמה.

אסטרונאוטים, קשיש מנגן ורקדן כלוא בארון זכוכית

אמיל ראמסוור בן ה-94. שיא הזקנה (צילום: חדשות 2)
אמיל ראמסוור בן ה-94. שיא הזקנה | צילום: חדשות 2

חוץ מוובקובינסקי הענק, תחרות האירוויזיון תשבור השנה עוד שיאים. חוץ מהקשיש בן ה-94 שיהיה חלק מהלהקה שתייצג את שוויץ בתחרות, יפציעו על הבמה גם רקדנים בחליפות אסטרונאוטים שירחפו באוויר.

ואם כל זה לא מספיק, כדאי שתשימו לב גם להופעה של אזרבייג'אן, שמבטיחה לכלוא רקדן בתוך ארון זכוכית קטנטן. ישראל, לעומת זאת, תסתפק בהעמדה פשוטה וקלאסית, בתקווה שזה יספיק לעלות לגמר, שהשנה יהיה גדול במיוחד - תרתי משמע.