אם יש לכם ילדה שהיא בת 16 ומטה או שאם אתן בעצמכן בנות 16 ומטה, אז אתם בוודאי יודעים כבר שבעוד פחות מחודש עומד להגיע לארץ ג'סטין ביבר. הוא קנדי, הוא בן 17 וקצת, והוא היום כוכב הפופ הגדול בעולם - והכל התחיל במקרה, באינטרנט. הוא ואמא שלו העלו ליוטיוב שירים ששר, וילדות בכל העולם התחילו לספר האחת לשנייה על הכוכב החדש.

מה גורם לנערות צעירות להתמסר לכוכב פופ בן 17 ולהעריץ אותו ללא גבולות? תופעת ה"ביבר-פיבר" שמתארת את ההערצה לזמר הקנדי ג'סטין ביבר בקרב בנות ישראל, מעוררת לא מעט תהיות על ההעדפות התרבותיות של בני הנוער בארץ. חודש לפני הופעתו של ביבר בארץ, יצאנו לפגוש כמה מהמעריצות הצעירות שמקדישות את מירב שעות הפנאי שלהן ביום לעיסוק בכוכב.

ביבר החל את דרכו באתר יוטיוב, אליו נהג להעלות סרטונים בביצועו, מבלי לצפות שאותם סרטונים יהפכו אותו לכוכב בינלאומי. לא עבר הרבה זמן וביבר הפך לדבר הכי לוהט במוזיקת הפופ, וזכה למיליוני מעריצות - חלקן גם בישראל.

מקדש הערצה לביבר - גם בלוד

מסתבר שגם בעיר לוד ניתן למצוא עדויות של ילדות שחרטו על בשרן את שמו של ביבר, כתבו כתובות הערצה בדם על קירות בניין המגורים שלהן, וגם הקימו "מקדשי הערצה" של ממש בסלון ביתן.

מה מוביל נערות צעירות, בעיקר מהפריפריה, לברוח אל עולם ההערצה של ביבר? למרבה ההפתעה התופעה זוכה לגיבוי מצד ההורים של אותן נערות, שתומכים בהן, ואף מעודדים את המשך ההערצה לכוכב הפופ. ההורים מסבירים שעולם הערכים שמייצג ביבר חיובי, והם מעדיפים שבנותיהן יהיו עסוקות בו מאשר בעיסוקים אחרים שעלולים לפגוע בהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק