העולם לא כולו נגדנו: סרט האנימציה הישראלי "ואלס עם באשיר" הביא לנו הרבה כבוד, כאשר לפנות בוקר זכה בפרס היוקרתי גלובוס הזהב עבור הסרט הזר הטוב ביותר, ונראה כי הוא עושה צעד נוסף לקראת טקס האוסקר. הסרט של הבמאי ארי פולמן הוא סרט אנימציה העוסק בחוויותיו של הבמאי במלחמת לבנון הראשונה.

השחקן קולין פארל הכריז על המועמדים לפרס הסרט הזר. בין המועמדים לפרס זה היו גם סרטים מאיטליה, צרפת, שבדיה ומדינות נוספות. "ואלס עם באשיר" הוכרז כזוכה הגדול בקטגוריה. "אני רוצה להקדיש את הסרט לשמונת התינוקות שנולדו בתל אביב במהלך העבודה על הסרט", אמר פולמן על בימת הטקס. "אני מקווה שיום אחד נראה את הסרט יחד ונסתכל על המלחמה המתוארת בסרט, וכל זה ייראה להם כמו חלום ישן ורחוק".

הבוקר, אמר פולמן בתכנית הבוקר של קשת כי היתה לו תחושה שיזכה בפרס. "זה באמת אירוע מגלקסיה אחרת", תיאר. "אתה נכנס לאולם אפלולי, אתה רואה את כל החבר'ה, הטקס מתחיל ואז זה נהיה מעניין כשהגיע הפרס של הסרט הזר. זאת היתה חוויה והיו לי תחושות שנזכה".

בתשובה לשאלה האם נשאל על המצב בעזה אמר פולמן: "את מה שהיה לי להגיד אמרתי בארבע שנים של עבודה. כשאתה עומד במעמד כזה, זה לא מקום לדעות פוליטיות. זה המהות של הסרט. האמירה היא של הסרט. זה סרט שכולו הצהרה אחת גדולה. כשעמדנו על השטיח האדום את כולם שאלו על הסרט שלהם, ואותי שאלו רק על עזה. אז אמרתי להם שילכו לראות את הסרט".

גלבוס הזהב אינו הפרס הראשון שמוענק לסרט. בשנה האחרונה הוא זכה בפרסים בפסטיבל קאן ובפרס מבקרי הקולנוע בארצות הברית. רק שלושה סרטים ישראלים זכו בעבר בפרס גלובוס הזהב: "סלאח שבתי" עשה זאת ב-1965, "השוטר אזולאי" ב-1972 ו"גן עדן עכשיו" ב-2006.

וגם בתחום הטלוויזיה זוכה ישראל לכבוד - גבריאל בירן, מי שגילם את דמות המטפל בגרסה האמריקנית ל"בטיפול" הישראלית, זכה בפרס לשחקן הטוב ביותר בסדרת דרמה.

פרס שחקן המשנה הוענק לשחקן האוסטרלי המנוח הית' לדג'ר על תפקידו כג'וקר ב"האביר האפל". "בשם כל מי שעבד על "האביר האפל" אנו מקבלים את הפרס הזה ברגשות מעורבים", אמר כריס נולן שקיבל את הפרס, "הוא יחסר לנו תמיד אבל לעולם לא יישכח". השחקנית קייט וינסלט זכתה בפרס שחקנית המשנה הטובה ביותר על תפקידה בסרט "נער קריאה".

פרסי גלובוס הזהב מוענקים מדי שנה על ידי תא הכתבים הזרים בהוליווד ונחשבים לפרסי הקולנוע החשובים בהוליווד מלבד האוסקר.