הפופולאריות של תכניות המציאות והחלום המסורתי להופיע על המסך גורם לצעירים וצעירות רבים לרצות להתפרסם. צעירים והוריהם טוענים כי סוכנות הליהוק "גו מנג'מנט" הונתה אותם, בכך שהבטיחה להם כי היא מלהקת ילדים וילדות לתפקידים נחשקים, תפקידים שלא בטוח שנמצאים כלל בסמכותה. את הכסף הרב שההורים משלמים - לא רואים יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אופק הוזמן לאודישן בחברה. "שיחקתי במחשב וראיתי פרסומת של 'הישרדות ילדים' והתלהבתי מזה", אומר אופק. מזל אימו מספרת את המשך הסיפור: "התקשרו אלינו ואמרנו לי שנרשמנו, ואנחנו רוצים תבואו לאודישנים". התכנית הישרדות ילדים מעולם לא תוכננה לעלות לאוויר, אבל הצליחה להביא את אופק לאודישן אותו הוא עבר בהצלחה מלאה.

אמו של אופק התבקשה לשלם סכום של 3,000 שקלים כדי לפתוח לבנה את הדלת. "נשברתי וחתמתי על החוזה", מספרת אימו, "ולא יצא מזה שום דבר". את הכסף היא לא ראתה בחזרה, למרות שהילד לא הוזמן לשחק בשום תפקיד מטעם הסוכנות.

"התקשרנו ואמרו לנו לא לדאוג, ויותר לא שמענו מהם"

שלחנו לחברה נערה צעירה עם אביה. היא עברה את האודישן בקלות וזכתה למחמאות - והמלהקת ביקשה 3,200 שקלים מהאב והבטיחה שסדרות רבות ומפורסמות מלוהקות דרכה, ולא רק לניצבים אלא לשחקני המפתח. בכל חברות ההפקה שמצלמות את הסדרות אותה ציינה הבוחנת - מכחישים כי הם עובדים עם הסוכנות.

הילדים יוצאים מאוכזבים
הילדים יוצאים מאוכזבים | צילום:

מאחורי החברה עומד אורן כהן, שפעמיים עמד במרכז תחקירים כשניהל חברות אחרות לליהוק לאודישנים. כשהתקשרו לחברה אמרו להם שוב ושוב לא לדאוג, ושההצלחה נמצאת מעבר לפינה. "כשחיפשנו באינטרנט על החברה - חשכו עינינו", אומרת אם לאחת הילדות שהוחתמו בחברה. "ניסו לשכנע אותנו שאין מה לדאוג, אבל מאז לא שמענו מהם".

מחברת גו מנג'מנט נמסר בתגובה: "החברה מעולם לא הציגה את עצמה כסוכנות אמנים או מלהקת לתוכניות ריאליטי. החברה מספקת מדי שנה מאות ניצבים לעשרות סדרות והפקות מוכרות, לכלל ערוצי הטלוויזיה הפעילים בישראל, ועובדה זאת ניתנת להוכחה בקלות רבה. מיוצגים של החברה הועסקו דרך הסוכנות בשלל הפקות מקור, סדרות דרמה ותוכניות ריאליטי ששודרו בישראל.

"מדיניות החברה לגבי ביטולים מגובה בהסכמי ההתקשרות וכל מקרה נבחן לגופו. כאשר הבקשה מגיעה לאחר שכבר קיבל שירות, צולם ונעשתה עבודת עריכה לתמונות, אזי בקשה כזו אכן נדחית ואין בכך כל פסול".