אנחנו מכירים אותו כמי שמלווה את שלמה ארצי שנים ופורט לצידו על הגיטרה. הוא הפך לאגדת גיטרה מקומית, מעין סנטנה ישראלי אם תרצו. בסוף השבוע האחרון אבי סינגולדה כבש במה נוספת. "לסינגולדה יש שני בנים, אחד רופא והשני גאון", סיפר לקהל שלמה ארצי בהופעה. "הוא והגאון נוסעים לניו יורק למה שנקרא TED. נוסעים לשם רק יחידי סגולה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הוא נחת בניו יורק בדיוק בזמן לחזרה הגנרלית עם בנו אדם על במת ההרצאות המכובדת. "סיפרתי לאנשים שאני הולך ל-TED, הם אמרו לי: 'וואו'. יש מיליונים שעוקבים אחרי ההרצאות שם במשך שנים", סיפר נגן הגיטרה הנרגש. "TEDX עושים אירוע שהם עבדו עליו שנתיים, הנושא של היום הוא 'מסע הגיבור'", הסביר אדם סינגולדה, מייסד ומנכ"ל חברת "טאבולה".

השניים ניגנו יחד שעה לפני המופע המתוכנן אחרי שבועות של חזרות בשלט רחוק. סינגולדה ג'וניור הוא מנכ"ל חברה השואפת להיות מעין גוגל משודרג. "מכירה את זה שבסוף כתבה באינטרנט מציעים לך לקרוא עוד כתבות? אז אנחנו עושים את זה", הסביר.

סינגולדה וסינגולדה בחזרות (צילום: חדשות 2)
סינגולדה וסינגולדה בחזרות | צילום: חדשות 2

"את הדברים שהייתי צריך לדעת כדי לנהל למדתי מאבא"

על פי הערכות, חברת "טאבולה" מגלגלת מחזור הכנסות של כ-100 מיליון דולר. "הקמנו את החברה כדי להיות כמו מנוע חיפוש - אבל הפוך", הדגיש סינגולדה הבן. "במקום ללכת למנוע חיפוש ולחפש - האינפורמציה שאולי תעניין אותך מוצאת אותך".

הם הוזמנו על ידי חברת TEDX, חברת בת של TED המארגנת כנסים ברחבי העולם בהם נואמים מרצים מצטיינים בתחומם, והנושא הפעם הוא גיבורים. "אנחנו נדגיש את חשיבות המסע", אמר. בדירה של אדם במנהטן האדרנלין מחליף את הג'ט לג, וההתרגשות בשיאה.

אחרי הסבר קצר על הבמה, השניים נתנו למוזיקה לדבר. הקטעים השתלבו עם קטעי וידאו מהסרטים "טיטאניק", "מלך האריות" ו-"מועדון קרב". סינגולדה, שניגן עם אביו לראשונה בהופעה, הודה כי "את הדברים שהייתי צריך לדעת כדי לנהל חברת היי טק מצליחה, למדתי מאבא שלי שהפך להיות נגן הגיטרה שהוא היום".

אדם סניגולדה יתארח וירצה בשבוע הבא בכנס "intv" שיתקיים בירושלים.