ההכתרה אמש (ג') של מור ממן, כמלכת היופי החדשה של ישראל, הייתה אקורד סיום מתוק במיוחד לתקופה נוראית שעברה על משפחת ממן. "את המלכה שלי וראית שעלית על הבמה איך ששמו לי את הכתר, רציתי פשוט להוריד אותו ולשים אותו לך", אמרה מור לאמה אילנה ביום שאחרי הזכייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני חמש שנים, כשמור היתה בת 13, עברה אמא שלה תאונה קשה שאחריה איבדה לחלוטין את הזיכרון. אילנה ממן, שבדיוק לפני 30 שנה הוכתרה כמלכת היופי של באר שבע, לא זכרה דבר מ-44 שנות חייה, לא זיהתה את בעלה או את שלושת ילדיה.

"הגיע אליי רופא והוא אומר לי: 'יש לך ילדים?' אז אמרתי לו: 'אמרו לי שיש לי 3 ילדים, ראיתי אותם, ותשמע האמצעית מה זה יפה'", משחזרת אילנה.

"אני זוכרת את התמונה הזאת בראש שאני יושבת מול המיטה בבית חולים והיא מסתכלת עליי כאילו אני זרה ואומרת לי: 'מי את?'", נזכרת מור. "זה רגע שאני זוכרת שפשוט רצתי מהחדר. לא ידעתי מה לעשות". כשהיא שומעת את דבריה אומרת לה אמה אילנה בבכי: "זה היה הגיל שבאמת הכי הרבה היית צריכה אמא".

"נזכרתי בעצמי שמנה בבגד ים" (צילום: אלבום פרטי)
"נזכרתי בעצמי שמנה בבגד ים" | צילום: אלבום פרטי

אחרי שהספיקה לישון שעתיים בלילה, הגיעה הבוקר מור, בת ה-18 מבאר שבע, לצילומי השער המסורתיים של "לאישה". מור הייתה ילדה שמנה מאוד והחלום שלה להיות מלכת יופי, גרם לה בקיץ שבמעבר לחטיבת הביניים להוריד 35 ק"ג ממשקלה. "היו אומרים לי: 'איזה מכוערת, איזה שמנה, דובי', לא היו מזמינים אותי למסיבות", היא נזכרת.

המחשבה הראשונה שעברה לה בראש כשהכריזו עליה כמלכת היופי של ישראל היתה מימיה עם עודף משקל. "התמונה שעלתה לי לראש זו התמונה שאני שמנה עם הבגד ים", אומרת מלכת היופי. "מבחינתי ומבחינת הצופות בבית, לבוא ולראות ילדה שמנה שהיא מלכת היופי של ישראל, זה מהווה דוגמה".

עוד כמה חודשים מור נוסעת לתחרות מיס יוניברס והתיאבון שלה להמשיך לנצח רק גדל.