תעשיית התוכן מתמודדת עם האתגר הגדול בתולדותיה: בעקבות ההתפתחות המהירה של הטכנולוגיה וריבוי ערוצי המדיה, התחרות נעשית קשה יותר ויותר - גם עבור יוצרי התוכן וגם עבור השחקנים המרכזיים בה.

כאן בחדשות 2 באינטרנט נעביר בשידור חי את ההרצאות והפנלים בפסטיבל ראש פינה שיעסקו בדיוק בנושאים האלה. הפסטיבל שנפתח היום, יימשך עד השבת הקרובה, ובו ישתתפו מיטב האנשים שעוסקים בקהילת הטלוויזיה: אנשי הפקה, מפרסמים ואנשי שיווק שינסו לפצח את הדרך להתמודד עם כל אותם שינויים.

הפאנל הראשון שנעביר הוא "מנשנשים נישה" שיחל בשעה 15:00 ויעסוק בהצלחתם של ערוצי הנישה בניגוד למצבם הקשה של גופי השידור הגדולים. בשעה 16:00 יתקיים פאנל הפתיחה לכבוד "עשור לפסטיבל ראש פינה", שבו ישתתפו מייסד "דה מרקר" ו העורך הראשי גיא רולניק, מנכ"ל "קשת" אבי ניר, מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי, מנכ"ל "הוט" הרצל עוזר, ומנכ"ל "יס" ורון אילון שישוחחו על השנה הקשה שעברה על התעשייה.

האם הגיע סוף עידן הטלוויזיה?

בשעה 17:30 יעביר מנכ"ל "אדלר חומסקי" אורי עייני פרנטציה על עולם הפרסום המשתנה, חצי שעה אחר כך יתקיים פאנל גדול בנושא שיתוף הפעולה בין האינטרנט והטלוויזיה שבו ישתתפו נציגים משלל האתרים הגדולים בהנחיית שי גולדן.

מי שתהה האם הגיע סוף עידן הטלוויזיה, יוכל לקבל תשובות בפאנל "מתנתקים מכבל הטבור", שיערך בשעה 18:45. ובשעה 19:00 ייפתח פאנל נרחב שיעסוק בקבוצות המיעוט של הצופים. הפאנל שנקרא "מי רוצה 4 מיליון צופים?" יעסוק בהתייחסות שמקבלים הצופים הרוסים, הדתיים והערבים במדינת ישראל.

זו השנה העשירית ברציפות שהפסטיבל מתקיים, אולם השנה חוותה התעשייה טלטלה בעקבות התאבדותו של השחקן והבדרן דודו טופז ז"ל, שגם הוא יקבל התייחסות בפסטיבל בפאנלים שיתקיימו מחר. כאמור כל הדיונים היום יועברו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט עד השעה 19:30.