נחשפה תמונת העירום בים המלח (צילום: ספנסר טוניק)
עירומים בים המלח | צילום: ספנסר טוניק

לאחר המאבקים והמסתורין סביב תמונת העירום ההמונית שצילם ספנסר טוניק בים המלח - עכשיו נחשפת התוצאה הסופית.

הצלם מפרסם היום לראשונה את התמונה בה השתתפו מאות ישראלים, כשהם נראים צפים במי ים המלח עירומים כביום היוולדם, בזמן הזריחה.

טוניק, העלה את התמונות לאתר אינטרנט בו הוא מקדם את ההצבעה לים המלח התחרות "שבעת פלאי תבל". בנוסף סיפר טוניק כי אחת מהסיבות לצילום יוצא הדופן היא להעלות את המודעות בנוגע להתייבשות ים המלח.

למרות ההתנגדויות: 1,000 הצטלמו בים המלח

למרות גל ההתנגדות מצד גורמים דתיים, נערך לפני כחודש וחצי צילום העירום הגדול של ספנסר טוניק בים המלח. לטובת המשימה התגייסו כאלף בני אדם שנבחרו על ידי הצלם ויצאו בהסעות מאורגנות לים המלח.

ההמונים, מחציתם גברים ומחציתם נשים בגילאי 18 עד 78, הגיעו גם מישראל וגם ממדינות אחרות כמו ארה"ב, שוויץ ואפילו מאוסטרליה הרחוקה. במהלך הצילומים ניסו גורמים שונים להפריע לעבודתו של טוניק, וחדרו למקום באמצעות מצנחי רחיפה, רכבי "בקאיי" ואפילו מטוס קל שחג מעל המשתתפים המתערטלים.

בסופו של דבר הצליח טוניק במשימתו, וכאלף המצטלמים שזכו להשתתף בחוויה פינו את אתר הצילומים. "בחרתי במקום הזה כדי להעלות את המודעות הבינלאומית למצבו", אמר טוניק לאחר הצילום. "ישראלים הם אמיצים ונפלאים. אירוע כזה לא היה יכול לקרות בשום מקום אחר במזרח התיכון".

צפים - ומצטלמים. ים המלח, הבוקר (צילום: AP)
בפוזה הזו לא בחרו בסוף | צילום: AP

גם המשתתפים בצילום ההמוני נשמעו מרוצים למדי. "אני עובדת כמודליסטית עירום כבר 3 שנים ולכן עירום לא זר לי", אמרה לחדשות 2 שני בוסנק. "זו היתה חוייה מעניינת. אני חושבת שהאווירה היתה מאד מקצועית, אנשים היו נבוכים בהתחלה אבל בסוף כולם בילו שעה וחצי ביחד. כל מי שבא, ידע שזה מה שמצופה ממנו. היו הפרעות בשטח, עם המטוסים שחגו מעלינו וטסו באיזשהו שלב מאד נמוך, והיו מצנחים שהחליטו שזה היה אתר הרחיפה שלהם. זה היה לא נעים בכלל. אנשים באו כדי לעשות את זה, והמטוס לא באמת הפריע להם. הייתי בים המלח בזריחה עם עוד אלף איש עירומים. זה הכי מרגש".

>> ים המלח: פלא טבע או ים שעומד למות?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק