בזמן שמדינה שלמה הייתה דבוקה לגמר היורוליג והתפללה שמכבי תל אביב תעשה היסטוריה, באולם המופעים של רותם כהן נכח קהל ממין אחר. ההופעה שלו הייתה - "סולד אאוט". "אומרים שיש לי הרבה נשים בקהל", הוא סיפר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זה בכלל לא מובן מאליו שרותם כהן עומד על הבמה מאחר וזה היה חלום ילדות שנטש. במשך שנים הוא עבד מאחורי הקלעים, כתב לזמרים המצליחים ביותר והשם שלו התגלגל מפה לאוזן. אך משהו קרה בשנה האחרונה שגרם לו להאמין - אולי הפעם.

"אני כל כך מאמין בו", אומר שדרן הרדיו דידי הררי. "כל צליל שהוא מוציא מהפה זה מהמם בעיני. אני חושב שהוא הולך להיות הדבר הבא. כזמר שיכבוש כל מקום אפשרי".

אבל דווקא מבית הוא לא קיבל רוח גבית. לא חשבו שמפה ייצא הדבר הבא במוזיקה. הם רצו שילמד בבית ספר טוב ויהיה כמו כולם. "הוא היה צריך לסיים 12 שנות לימוד", מספרת נורית, אמו של רותם. "אז הוא עשה פעמיים ט' פעמיים י' וסיים שם.

"האמת שהתיכון הראשון זה היה תיכון רמלה לוד", הוסיף רותם. "אימא שלי הייתה ממש נחושה שזה בית הספר שלי. ואמרתי לה 'אני לא מתאים לבית הספר הזה, זה לא שלי'. ביקשתי שתיתן לי בית ספר אמנויות אבל היא אמרה שזה לא החיים האמיתיים".

הרגע שבו אייל גולן נכנס לתמונה

"גרתי בבית עד מאוחר יחסית, גיל 27", הוא מסביר. "היחסים עם אבא היו רעים מאוד. השאלה המתבקשת היא אם זה רע, אז למה לא ללכת. התשובה היא שאם אני נשאר בבית אז אני יכול עדיין לא לעבוד ולעשות מוזיקה".

המחיר שהוא שילם היה מלחמה יום יומית מבית. אבא מישל עובד בתעשייה האווירית ולא ממש התחבר לאספירציות האמנותיות של הבן. "הולכים בבית כאילו אנחנו שכנים", מספר רותם. "ממש שכנים. זה היה מגיע לרמות תסכול כאלה שהייתי מסתגר בחדר בגללן כדי שלא יראה אותי וזה לא יפיל לו את כל השלטרים. כל מה שהייתי עושה היה מוציא אותו מדעתו".

המקלט שבבית הוריו, היה "המקלט" שלו. לשם ברח כדי לעשות מוזיקה. בזמן שעבר בין עבודות מזדמנות, כתב גם אלבום ראשון שמעולם לא יצא לאור. "שמונה שנים אחורה, חשבתי שאני אעשה הופעה. זו הופעה אקוסטית כזאת, מאוד אינטימית, שהגיעו אליה בערך 20 אנשים".

מאז הוא לא הופיע. היה לו פחד קהל. אותו אלבום סקיצות, התגלגל לידיים הנכונות. "אני זוכר על איזה בלטה עמדתי אצל ההורים שלי. אמרו לי 'הי רותם, זה אייל גולן'. אני זוכר שישבתי על הרצפה, אמא שלי באה ואמרה 'מה קרה?', אז אמרתי לה 'זה איזה אייל, אייל גולן'. הגעתי אליו למשרד ואז הוא רצה לשמוע את הדיסק שלי. הוא חיבר, שם שירים שלי וידע את כל המילים - הכל".

"עד שעליתי על הבמה הנשמה שלי יצאה"

השירים הראשונים היו "רציתי להגיד לך" ו"כשאחר". הוא כתב והלחין לשלומי שבת, בעז שרעבי, דנה ברגר, עומר אדם ועכשיו גם לריטה. אך הוא התפרנס כמלהק ב"אח הגדול", עוזר לאחרים להשיג את 15 שניות התהילה שלהם.

בזמן שהוא חולם על במה, התבונן בעיניים קלות איך בתכניות המוזיקה, זמרים צעירים כמותו מבצעים את השירים שלו. את השיר "כשאחר", רק בביצוע של אייל גולן, שמע גם אופיר חיים - כדורגל עבר. כיום הוא מאמן את מכבי יפו. הוא חייב לדעת מי עומד מאחורי השיר.

"כששמעתי אותו שר היו לי צמרמורות ורעידות בגוף", מספר חיים, שהיום הוא מנהלו האישי של רותם. "באותו הרגע אמרתי לו 'מה אתה שר לי? קום תשיר בקיסריה'".

מהר מאוד רותם מחליט לשכנע את מאמן הכדורגל, אדם ללא שום נגיעה או ניסיון בעולם המוזיקה, להפוך למנהל האישי שלו. "יום אחד הוא הגיע אלי, ואמר לי 'רק אתה תנהל אותי'", מספר חיים. "אז אמרתי לו 'מה לי ולמוזיקה, זה לא יקרה'".

כנראה שמאמן הכדורגל עושה משהו נכון. השנה זה כבר נראה אחרת, אייל גולן קורא לרותם לקדמת הבמה. עכשיו הוא מפוייס יותר, בטוח וסוף כל סוף מצליח יותר. אחרי שנים של תחושת כשלון, רותם כהן בטוח שהזמן שלו הגיע. "אני בן אדם חרדתי ואני בן אדם פחדן, עד שעליתי על הבמה הנשמה שלי יצאה", אומר רותם. "אבל יש דבר שאני מרגיש. אני מרגיש שאני כאן כדי להישאר".