הבמאי הוותיק יצחק שאולי, מי שאחראי בין היתר על יצירות טלוויזיוניות כמו "זהו-זה", "קרובים קרובים" ו"חרצופים", יקבל בשבוע הבא פרס על מפעל חיים מטעם האקדמיה הישראלית לטלוויזיה. הענקת הפרס תתקיים בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי בירושלים. השבוע שמענו ממנו כמה סיפורים ישנים מהקופסה.

"הכל השתנה כאן. כאן המטבח של תיקי ושם היה הקהל", מסביר שאולי בבקיאות של אדם שרק עכשיו עבר את החוויה. בנוסף, שאולי חושף פרט מעניין על האיש שכיבה את הנר בסצינת שיר הפתיחה של "זהו-זה". "זה הייתי אני", הוא אומר בגאווה.

מוני מושונוב, אחד הקומיקאים בתוכנית, מספר כי בין כל אנשי החינוך שהיו בטלוויזיה הלימודית והתעסקו בתכנים "היה את שאולי שעמד בדיוק בחיבור הזה של מה זה בידור, קולנוע, ותיאטרון". מושונוב מרבה לדבר בשבחו של שאולי, אחד האנשים הבולטים לדבריו בתרבות וביצירה הישראלית.

מולי שגב, יוצר "ארץ נהדרת" ומי ששיחק את הילד של יהורם וליאורה ב"קרובים קרובים", מפרגן אף הוא לשאולי. "רק בזכות שאולי אני יודע כיצד לביים חבורה של כוכבים ולגבש אותם ליחידה אחת מוצלחת", הוא אומר.

לסיום מספר שאולי, הבמאי היסודי והקפדן, שהתבלין הסודי הוא בעצם קורט של חפיפניקיות מקומית אסלית. "החוצפה היא להאמין שאפשר לנצח את גולית עם רוגטקה משופצרת", אומר שאולי. "באיזשהו מקום אתה צריך קצת יותר מזה. קצת להגזים, קצת להיות לא רציני, קצת לחפף מהבחינה הזאת שאתה פתאום לוקח משהו ואתה עושה מעבר ליכולות הרגילות". "רק ככה זה תמיד יוצא", הוא טוען בחיוך גדול, החיוך של שאולי.

צפו בריאיון הבלעדי של יונית לוי עם ברק אובמה