ליאור שליין הפך בשנים האחרונות לדמות מפתח בתעשיית הטלוויזיה הישראלית. האיש שחלם בילדותו על קריירה בתחום הספורט נהנה מהיכולת ללגלג על כל מה שזז מדי שבוע במסך הקטן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שליין, מנחה תכנית הסאטירה "מצב האומה", דורג לאחרונה על ידי עיתון "הארץ" במקום הרביעי ברשימת המשפיעים בתחום הטלוויזיה. את הבחירה בו, נימקו ב"הארץ" ביכולתו לחבוט בכל מחנה פוליטי אפשרי, בעצמו וליהנות ממעמדו החדש כ"איש היהיר שכבר לא הכי אוהבים לשנוא".

שליין מצדו אינו מתרגש מהתדמית המתנשאת שנוצרה לו. "אני מבין שהדיבור שלי במשפטים קצרים, תוך 'ירידה על אנשים' המלווה בסירוב להתראיין במשך שנים ארוכות יכול לשוות לך מעמד שכזה", התגונן.

את דרכו בעולם הבידור החל למעשה בכיתה י"ב, זאת לאחר שכל חלומותיו לפתח קריירה בעולם הספורט כשלו. במסיבת סיום התיכון הוא עלה על הבמה לאחר שכתב את כל הבדיחות על מורי בית הספר. לאחר שירות צבאי בביטאון חיל האוויר, הוא החל בכתיבת טור סאטירי במעריב. למרות זאת, הבדרן אדום השיער מבין שאת העולם הוא לא יישנה באמצעות הסאטירה. "אנחנו לא נקדם את השלום, וגם נמנע מהלכים פוליטיים גרועים", הסביר.

התיישב מול לפיד כבר בגיל 23, ארכיון
התיישב מול לפיד כבר בגיל 23, ארכיון | צילום: חדשות 2

בין יאיר לפיד למרב מיכאלי

בגיל 23 זכה שליין באחד הג'ובים הנחשקים שהיו בתחילת המאה בעולם הטלוויזיה - פינה בתכנית האירוח של יאיר לפיד. משם הדרך לצוות הכותבים של "ארץ נהדרת" היתה קצרה. "מולי שגב התקשר אלי וסיפר לי שהוא מרים תכנית עם כמה אנשים", שחזר שליין.

מיד לאחר מכן החל בניסיונות להמיר את הטור הסאטירי ממעריב לתכנית טלוויזיה משלו, וכך נולדה "משחק מכור". על סט התכנית, הכיר את בת זוגו, חברת הכנסת ממפלגת העבודה - מרב מיכאלי.

"לא נרתעתי ממנה, למרות שכולם חושבים שזה מה שקרה", סיפר שליין על הפגישה הראשונה. "מרב יפה, מצחיקה ומוכשרת, וגם מנהיגה. היא בת זוג מעניינת ומאתגרת", סיפר על החיים המשותפים.

מיכאלי ושליין, המציינים 7 שנות זוגיות על אף הפרש הגילאים בינהם, מתגוררים בשתי דירות נפרדות באותו הבניין. "זה הדבר הכי נוח. אני ממליץ על כך לכל זוג בעולם - בלי נישואין, בלי רבנות ובדירות נפרדות. המתכון לזוגיות מושלמת". כשנשאל לגבי עמדותיה הפוליטיות של בת זוגו, הגיב הבדרן בחיוך כי הם שומרים על עצמאות בכל הקשור בכך. "אני חי עם אישה לא ימנית, ואני לא מסכים איתה על הכל", הסביר. "אני חושב שבעצם אני לא מסכים איתה על הרוב, למעשה אני גם לא ממש חייב", סיפר.