מאז שנפגשו לפני 20 שנה על הבמה, ציפי שביט וספי ריבלין הפכו לחברים הכי טובים. דווקא ביום הקשה הזה, בזמן ההלוויה של ספי, שביט הייתה על הבמה בקריית חיים בהצגה "מותק הילדות התחברו". הרי ספי ידע טוב מכולם שהקלישאה "ההצגה חייבת להימשך" - חזקה יותר מכל דבר אחר. "לעלות לפני אלף ילדים ולהגיד 'חג שמח' זה כמובן שביר, וקשה, ולא מובן, ולא מתקבל על הדעת, אבל אני מניחה שזה מה שספינקה היה עושה", אמרה שביט לחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני לשמחתי הצלחתי להיפרד ממנו בדרך שלי", המשיכה שביט. "אמרתי לו 'ספינקה, אתה מורי, רבי, מלמדי, חברי', אמרתי לו את זה לפני שלושה ימים, לחשתי לו את זה באוזן. אני בטוחה שהוא שמע".

ההופעה הפומבית האחרונה של ספי הייתה לפני חודשיים בערב מחווה מיוחד שערכו לציפי. שביט לרגע לא חשבה שספי יגיע לערב, אבל ספי הפתיע אותה ובירך אותה בדרכו שלו. "הרגע הכי חם, הכי מתוק, היה שהוא הפתיע אותי", היא נזכרה בערב ההוא. "יום או יומיים קודם לכן שאלתי אותו 'אתה תבוא?', הוא אמר 'מה פתאום? אני אבוא לשם?'"

צפו במחווה המרגשת
שביט ונחמיאס שרות לזכרו | צילום: חדשות 2

המפגש האחרון של ציפי עם ספי, כשעדיין היה בהכרה, היה לפני שלושה שבועות. למרות העובדה שספי כבר היה בלי קול ובאפיסת כוחות, הוא עדיין נותר אותו מספר סיפורים וכתב לציפי סיפור אחרון: "היה בירושלים חזן ידוע, ריבלין זלמן", הקריאה שביט לחדשות 2 מכתב ידו של ריבלין המנוח. "היו לו 13 ילדים. יום אחד הוא הלך בסמטאות ירושלים ושכח איפה הוא גר. הוא ראה ילד ואמר לו 'אתה יודע איפה גר החזן זלמן ריבלין?', אמר לו הילד 'אבא, אני אקח אותך הביתה'".

ציפי ביקרה את ספי לא מעט פעמים בשבועיים האחרונים, כשהוא כבר היה מורדם בתל השומר. ובכל זאת, הבשורה על פטירתו הייתה לה כמעט בלתי אפשרית לעיכול. "עצב שאי אפשר לתאר", סיכמה שביט. "כאילו הרגע הודיעו לי, כאילו לא ידעתי, כאילו לא ליוויתי אותו הרבה שנים. זהו, עכשיו זה סופי".