"אף אחד מאיתנו לא מאמין שזה קרה", אומר סולן להקת הג'ירפות גלעד כהנא על העובדה שהלהקה הפרועה חוגגת 15 שנים להופעת האלבום הראשון שלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הכל התחיל בחלון הראווה של מועדון הקאמל קומדי קלאב ב-1994. האנשים היו מתרכזים להיכנס למופע, וחברי הלהקה שעוד לא הוקמה בידרו את האנשים בתור. לא תמיד זה התקבל בהבנה: יריקות, קללות והתגרות במי שעמד בתור היו עניין שבשגרה באותם ימים. "אולי לקרוא לערס שמקלל אותך ארטיק לימון זה לא הדבר הכי חכם שאפשר לעשות", אומר כהנא על הימים ההם.

אחרי הכישלון כסטנדאפיסטים, הם החליטו לפנות למוזיקה. באותו חלון ראווה נכתב השיר הראשון שלהם, הלהיט הראשון שהוא עדיין השיר המוכר ביותר שלהם: "רמי מואשם באחזקת סמים קלים". הם לא מכחישים את היותם 'להקה של סטלנים': "האלבום הראשון שלנו נעשה תוך כדי סוטול. כל מיני. שונים. גם קלים", מודה כהנא.

אז איך מלהקת סטלנים הם הפכו ללהקת מיינסטרים מצליחה? "המון מהמדינה מעשנת גראס, אנחנו המיינסטרים, זאת הנורמה. סטלנים זה לא מי שהולך ואומר אחי, זה המתדלק שלך והרופא שלך", אומרים כהנא וקז בלי בעיה. כהנא הוא סולן יוצא דופן, אי אפשר למצוא אדם שמדבר כמוהו אל הקהל. מול הקהל הוא מאלתר טקסטים שהלהקה שומעת בפעם הראשונה, ואי אפשר לדעת מה הוא יגיד בכל הופעה, כולל על הלהקה.

הם הקפידו לשיר בעיקר על בחורות, סמים ומה שביניהם. באמצע אוקטובר הם יחזרו לשיר בברבי בת"א, ולמרות שכולם היום נשואים עם ילדים על הבמה כלום לא השתנה.