בני הנוער שנפשם חשקה ביצירת קליפים מוזיקליים מקבלים הזדמנות מיוחדת לחשוף את יצירותיהם לקהל הרחב.

תחרות הקליפים השנתית "קליפ צעיר" ושמו של אורי סונין הן כבר כמעט מילים נרדפות: אורי סונין ז"ל נפטר ממחלת הסרטן בשנת 1997 כשהיה בן 20.

כדי להנציח את שמו, החליטה משפחתו לייסד את תחרות הקליפים. במהלך חייו אורי הספיק להתמקצע בתחומי השירה, הנגינה, הריקוד והעריכה ולכן משפחתו הרגישה שההנצחה הראויה ביותר תהיה באמצעות תחרות "קליפ צעיר".

בגמר תחרות "קליפ צעיר" על שם אורי סונין ז"ל, שנערך ביום חמישי האחרון בסינמטק בתל אביב, הוצגו 10 קליפים של יוצרים בגילאים 15-21 עלו לגמר הגדול. הקליפים התחרו בקטגוריית בימוי, עריכה, הפקה, עיצוב ורעיון מקורי.

במקום הראשון בתחרות זכה הקליפ "האזרח האחד" של שלומי שבן, עליו עמלו גם אור דגן, ליהיא שמואלי אייל כהן. במקום השני זכה הקליפ "Crayz Boyfriend" של ההרכב "Elephent Parade". בין השופטים שהחליטו איזה קליפ עולה על הקובייה הגבוהה ביותר בפודיום היו יואב קוטנר, גלעד שגב ומגישת המבזקים של חדשות ערוץ 2, לילך סונין, אחותו של אורי ז"ל.

המנצחים בתחרות קיבלו פרסים כספיים לעידוד היצירה, אך כמו בכל תחרות זמר ציבוריות, הפרס הגדול הוא החשיפה שיקבלו המתמודדים: הקליפים העולים לגמר, ישודרו בתכנית ספיישל בערוץ מוסיקה 24.