חייזרים התרגלנו לראות עד היום רק בסרטים. עם זאת, חייבים להודות, בהחלט ייתכן כי יום יבוא ונזכה לפגוש אותם על כדור הארץ. אם הם יגיעו, או למעשה כשהם יגיעו, את מי נעדיף לפגוש? את מי לא היינו רוצים לראות בתור חבר מכוכב אחר ואת מי כן? כדי לענות על השאלות האלה ועל עוד רבות אחרות כינסנו שורה של מומחים לחברים מהחלל החיצון וניסינו לבחור את החייזר האהוב ביותר.

"יש הרבה יותר מדי כוכבים בשביל שאנחנו נהיה היחידים", אומר דורון פישלר, מבקר קולנוע במגזין טיים אאוט, "וזה סטטיסטית מאוד לא סביר". ומה נעשה אם חייזרים באמת יבואו לבקר אותנו? גלי גולן, מרצה וחובבת מדע בדיוני, מציעה כיצד נוכל לנסות ולנחש כיצד הם ייראו. "אנחנו חייבים לתת להם איזושהי מימיקה אנושית", אומרת גולן, "כדי שהקהל יהיה מסוגל להגיע איתם לאינטראקציה".

מאוהבת בגיל 11 באוזניים הסקסיות של ספוק

לפני שניסינו להכריע בסוגיה מיהו החייזר האהוב ביותר, שירטטנו כמה דמויות שנואות במיוחד. אחת מהן היא דמותו של ג'אבה מ"מלחמת הכוכבים" שלא זוכה להרבה קרדיט בקרב פאנל המומחים שלנו. "הוא בסך הכל איש עסקים", אומר פישלר. "הוא יודע לנהל את העסקים שלו כמו שצריך". "נכון, הוא נראה לך לא מושך פיזית", עונה לו שרון גולדמן, בלוגרית חובבת מדע בדיוני, "אז מה?".

מהו סרט המדע הבדיוני הטוב ביותר עד כה? פאנל המומחים שלנו מצוי בקונצנזוס כמעט מוחלט. "הנוסע השמיני פחות או יותר המציא את כל הדברים הטובים", קובע פישלר. "כל השאר מעתיקים ממנו". ומה לגבי "מלחמת הכוכבים"? אל תרגיזו את חובבי מדע הבדיוני בבקשה, שחושבים כי דמותו של אנני היא למעשה "הפאדיחה התסריטאית הגדולה ביותר של לוקאס אי פעם", לדברי גולדמן. "זה הוריד את מלחמת הכוכבים לרמה של סרט ילדים".

הגיע הרגע הגדול - מיהו החייזר ההוליוודי האהוב ביותר? פאנל השופטים שלנו די חלוק בדעותיו. האם יהיה זה ספוק מ"מלחמת הכוכבים"? "כשהייתי בת 11 הייתי מאוהבת בו", מודה גולדמן, "והסיבה לכך זה כמובן האוזניים הסקסיות שלו".

עם זאת, בסופו של דבר במקום הראשון נמצא מי שבא לכאן מכוכב אחר רק כדי לעשות טוב - ג'ור אל, הלא הוא "סופרמן" האגדי, הקומיקס האהוב של כל הזמנים. סופרמן הוא אולי לא ממש חייזר, אבל אין ספק שמדובר בחוצן. ועכשיו כשסיימנו להשתעשע - רק נותר לנו לקוות שסופרמן, ספוק או אפילו ג'אבה יבואו אלינו לביקור קצר ויכירו לנו תרבות חדשה.