חמש שעות לפני שהיא מתחילה להנחות את המשדר המרכזי בטלוויזיה של הוותיקן על ביקורו של האפיפיור בארץ הקודש, מורן אטיאס מתאפרת בחדר שההפקה האיטלקית שכרה עבורה במלון יוקרתי בטבריה. כבר שנים שהיא מתפקדת על תקן "נסיכת טלוויזיה איטלקית", קופצת לארץ רק לביקורי בזק כמובילת קמפיין זה או אחר, אבל עמדת המגישה הראשית של ביקור האפיפיור - זה כבר משהו חדש גם עבורה.

הפעם, התפקידים קצת התהפכו. "נערת המשביר" הישראלית הגיעה כדי להגיש את המשדר המרכזי של טלוויזיית הוותיקן בבית שאן, והתכונה האיטלקית סביבה רבה. באיטליה סיקרו בהרחבה את ביקורו של האפיפיור בארץ, שלחו צוותי טלוויזיה לארץ, וגם עיתונאים ומפיקים רבים, שסיקרו, פירשנו ודיווחו על כל תזוזה ונאום של הכס הקדוש ועשרות אלפי הצליינים שהגיעו לצידו.

מורן נענתה לאתגר המיוחד של הגשת המשדר המרכזי המיוחד, וסגרה בלו"ז הצפוף שלה את התאריכים המבוקשים עבור הטלוויזיה של הוותיקן. הערוץ האיטלקי, שמשדר תכנים נוצריים אדוקים, לא ראה סתירה בין האירוע הזה לבין ה"בייב" האיטלקית-ישראלית האולטימטיבית. "היא יפהפיה והאדם הטוב ביותר שיכולנו לבקש להנחות את האירוע", אומרים עליה בטלוויזיה של הוותיקן.

בכל זאת - שרה לכל העולם

רבות כבר סופר על המסע של מורן אטיאס לכיבוש היעד ההוליוודי. לפני כעשר שנים היא ארזה מזוודות ועזבה את הארץ אחרי שסוכנויות הדוגמנות המקומיות לא גילו בה עניין רב. היא נחתה באיטליה והחלה לפלס את דרכה כדוגמנית. עבור מורן זו הייתה סוג של התגלות. אך היום, למרות שהיא על כס ההצלחה, יש שאלות שעדיין קשה לה עימן - כמו על הניתוחים הפלסטיים אותה עברה. "בואי נחתוך את זה", היא ממהרת לעצור כששואלים אותה על כך.

בעוד היא נחשבת למותג בארץ, חשוב לה להבהיר לנו שהיא כבשה עוד פסגה. "הגעתי למעמד באיטליה בו נפתחו לא רק הדלתות - אלא כל השערים", היא אומרת. גם באמריקה נפתחו למורן לאחרונה השערים, כשלוהקה לסדרה "התרסקות" בתפקיד ראשי.

וזה עדיין מוזר לה. אטיאס, שמסתובבת בעולם של שילוש קדוש של סוכנת איטלקייה, סוכנות אמריקנית ורוברטו - הסוכן הישראלי, מדלגת בין שלוש היבשות אבל עדיין, באיזשהו מקום, היא מורן אטיאס - אותה מורן שבגיל 18 אף אחד לא ממש התעניין בה פה בארץ. היא אמנם לא פגשה את האפיפיור - אבל למה להיות קטנוניים? היא שרה לכל העולם בטקס המרכזי.