מעטות הן הסדרות הטלוויזיוניות שזכו גם בתו איכות של מבקרים וגם בהצלחה חסרת תקדים בקרב הקהל. "עספור" עשתה את זה בענק, בזכות שני חבר'ה, חנן סביון וגיא עמיר שניסו ליצור משהו קצת שונה, ולא ציפו לממדי התופעה.

בשבוע שעבר חגג צוות הסדרה במסיבת פרידה מההצלחה הגדולה, בהשתתפות כל השחקנים המובילים. "תמיד האמנו בהצלחה", סיפר דן שפירא (עמית) על תחושות הבטן שלפני שידור הפרק הראשון של הסדרה. "הייתי מאמין שזה יקרה, אבל לא כל כך מהר", הוסיף עוז זהבי (איציק).

"אני מרגיש שעשינו פה היסטוריה", הוסיף אביב אלוש (קובי), כשאור בן מלך (תבור) מספר שמאז שהתחילה הסדרה הוא לא יכול לעבור ברחוב מבלי שיזהו אותו יבקשו חתימה. מעל כולם בלט נתן זהבי (שלמה), שלא התבייש להגיד שכל סדרה או סרט שהוא עושה - זוכה לפרסים. "אני מביא מזל", הוא אומר ומחייך.

"כתבנו את הסדרה במחשב וזה נורא הצחיק אותנו", סיפר עמיר על הדברים שחלפו ליוצרים בראש לאחר הכתיבה. "היה לנו כיף לעשות את זה, אבל לא חשבנו שיגיע היום שנשב עם דידי הררי והוא יצטט אותנו - זה מדהים". בינתיים, כבר ירדה סדרה מהמסכים, כשעדיין לא ידוע מה יהיה הלהיט הישראלי הבא, אם בכלל, שיצליח להיכנס לנעליים ה"עספוריות".