מדינת ישראל סופדת לזמר וליוצר יגאל בשן ז"ל שהלך לעולמו היום (ראשון) בגיל 68. ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב: "הוא היה חלק בלתי נפרד מפסקול הזמר הישראלי". נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אמר: "רסיסי הזוהר של שיריך וקולך יישארו עמנו תמיד". צפו בריאיון האחרון של בשן ל"חדשות".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

נתניהו ספד לבשן בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "אני מביע צער עמוק על לכתו של יגאל בשן ז"ל. הוא היה חלק בלתי נפרד מפסקול הזמר הישראלי. קולו ושיריו ימשיכו ללוות אותנו עוד שנים רבות. בשם כל אזרחי ישראל אני שולח תנחומים למשפחתו. יהי זכרו ברוך".

בבית הנשיא מסרו מטעמו של הנשיא ריבלין: "אנו מבכים את לכתו של יגאל בשן ומחבקים באהבה את מיקה והמשפחה כולה. יגאל היה נער הפלא שגדל לזמר ולשחקן. האיש עם הקול החם שגרם לנו להתגעגע אל מה שאפילו לא ידענו לתת לו שם. זמר מיוחד כל כך שנוכחות הסולו הנפלאה שלו מעולם לא הפריעה לו להיות גם לחלק מהרכב או להקה".

עוד ספד לו הנשיא: "הזמר למבוגרים שהיה גם מנהיגה הבלתי מעורער של 'הופה היי' וחלק בלתי נפרד מהילדות של רבים כל כך. יגאל אהוב, היית לכוכב שביט שחלף ונעלם מעינינו, אבל רסיסי הזוהר של שיריך וקולך יישארו עמנו תמיד. יהיה זכרך ברוך".

גם יו"ר הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין ספד לבשן: "הצטערתי לשמוע על מותו של יגאל בשן, מגדולי זמרי ישראל. שולח תנחומים למשפחתו. יגאל, ויצירותיו המופלאות, תמיד ישארו בליבנו".

שרת התרבות והספורט מירי רגב כתבה: "הצטערתי לשמוע על מותו בטרם עת של יגאל בשן, זוכה פרס אקו"ם על מפעל חיים, אחד היוצרים המוכשרים שלנו, מי שעשה לכולנו יותר מ'ציפור קטנה בלב'. נתגעגע לזמירותיו, זמירות חיינו".

אהרון פררה, שהיה שותף של בשן ושל יונתן מילר בשלישיית "הופה היי", אמר בשיחה עם ה"חדשות": "אני מתקשה להגיד את המשפט 'ערב טוב'. הוא שימש לי כחבר, כאב, כמשפחה. חברות של למעלה משלושים שנה של פרגון גדול ובזכותו הכרה בעולם הילדים עם הופעות והקלטות. אני פשוט עדיין המום וכואב. קשה לי לעכל".

בשן החל את דרכו המוזיקלית עוד בגיל התיכון וזכה ארבע פעמים בתואר "זמר השנה". ב-2016 הוא סוף סוף זכה להכרה בפועלו כיוצר כשהוענק לו פרס מפעל חיים במוזיקה מטעם אקו"ם. הוא נמצא ללא רוח חיים בביתו בתל אביב והותיר אחריו את אשתו מיקה ושני ילדים

לבשן הייתה קריירה ארוכה ומפוארת במוזיקה הישראלית. הוא נחשב לילד פלא כשהופיע מול קהל עוד בילדותו. בהמשך הוא שירת בלהקת פיקוד צפון ואחריה המשיך לקריירה ארוכה. בשן ביצע כמה להיטים בלתי נשכחים, ובין היתר היה גם חלק מהשלישייה המיתולוגית "הופה היי".

לפני שנתיים הוא חזר להופיע אחרי היעדרות ארוכה וגם קיבל פרס מפעל חיים מטעם אקו"ם. בשנים האחרונות הוא אושפז פעמיים כשהגיע לבית החולים עם פצעי דקירה. הוא הותיר אחריו אישה ושני ילדים. בהודעת המשפחה נכתב: "בצער רב ובכאב גדול אנו מודיעים על לכתו של אהובנו, יגאל בשן, איש משפחה חם ואוהב". פרטי ההלווייה יפורסמו בהמשך.

בשנים האחרונות בשן לא הוציא אלבומים חדשים אך הוא הופיע מדי כמה חודשים, כשהאחרונה הייתה בחודש שעבר. הופעתו האחרונה הייתה לפני עשרה ימים.