ארונו של בשן בכיכר הבימה (צילום: החדשות)
ארונו של יגאל בשן בבימה | צילום: החדשות

נפרדים מיגאל בשן: אלפים מלווים היום (שלישי) בדרכו האחרונה את הזמר והיוצר שהלך לעולמו בגיל 68. ארונו של בשן הוצב בתיאטרון הבימה ואזרחים רבים, חברים וקרובים חלקו לו כבוד. בשעה 15:00 יחל מסע ההלוויה בבית העלמין בקריית שאול.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בתו של בשן אלינור הספידה את אביה בטקס בתיאטרון הבימה סיפרה כיצד האהבה שמשפחתה מקבלת מחזקת אותם בימים אלו. "אבא היה איש מרגש שחצה דורות ונגע בכל כך הרבה אנשים", אמרה הבת. "אתה חסר לי הרבה שנים, ועכשיו אתה תחסר לנו לתמיד".

רבקה מיכאלי, חברתו של יגאל בשן, ספדה לו: "זה לא נכון, לא צודק ולא בסדר, שאני המבוגרת מלמעלה מעשר שנים אספיד את יגאל.  איש שזכה לחסד, לכישרון, לאהבה ולמשפחה. איש שיש לו עדיין יש לו מה לומר - והוא איננו".

בשן החל את דרכו המוזיקלית עוד בגיל התיכון ונמשכה יותר מחמישה עשורים. ב-2016 הוא סוף סוף זכה להכרה בפועלו כיוצר כשהוענק לו פרס מפעל חיים במוזיקה מטעם אקו"ם. במהלך הקריירה שלו בפרסים רבים, בהם ארבע פעמים בתואר "זמר השנה".

בשן נמצא ללא רוח חיים ביום ראשון האחרון בביתו בתל אביב והותיר אחריו את אשתו מיקה ושני ילדים. "בצער רב ובכאב גדול אנו מודיעים על לכתו של אהובנו יגאל בשן, איש משפחה חם ואוהב, אומן ויוצר", מסרה המשפחה בהודעה.

נפרדים מיגאל בשן (צילום: תוצרת הארץ‎, חדשות)
נפרדים מיגאל בשן | צילום: תוצרת הארץ‎, חדשות

"סבל חמש שנים מכאבים כרוניים"

אמש סיפרה אשתו של יגאל, מיקה בשן על הכאבים העזים מהם סבל בעלה החמש השנים האחרונות. "היו לו כאבי גב ורגליים כרוניים", היא סיפרה. "וזה גם דיכאון, זה לופ כזה שאחד עוזר לשני שם", סיפרה מי שהייתה לצידו של האומן ב 46 השנים האחרונות. "זה בא מכאבים, זה בא מכאבים שהיו לו בכפות רגליים, הוא התקשה ללכת. ויש דברים שהם הכאבים גברו וגברו והוא גאל את עצמו מייסוריו".

מיקה הסבירה כי למרות האובדן והכאב, האהבה העצומה שמורעפת עליו היא זו שמצליחה לנחם אותה מעט. "כל כך הייתי רוצה שהוא ידע, שיראה, הוא לא היה מאמין. אני כל כך מאושרת שיגאל נגע בכל כך הרבה אנשים והגיע ללב של כל כך הרבה אנשים".