יגאל בשן ז"ל (צילום: החדשות)
מובא למנוחות | צילום: החדשות

נפרדים מיגאל בשן: חברים וקרובים חלקו היום (שלישי) כבוד אחרון לזמר וליוצר במסע ההלוויה בבית העלמין בקריית שאול. בטקס האשכבה שנערך לאמן שהלך לעולמו בגיל 68 ספדו לו חברים כמו אהרון פררה, רבקה מיכאלי ובתו אלינור: "אתה תחסר לנו לתמיד". אחייניתו מירב: "בור ענק נפער בלב, הראש מסרב להאמין".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בתו של בשן אלינור הספידה את אביה בטקס בתיאטרון הבימה סיפרה כיצד האהבה שמשפחתה מקבלת מחזקת אותם בימים אלו. "אבא היה איש מרגש שחצה דורות ונגע בכל כך הרבה אנשים", אמרה הבת. "אתה חסר לי הרבה שנים, ועכשיו אתה תחסר לנו לתמיד".

אחייניתו של בשן מירב סיפרה על האדם שהכירה וסיפרה:  "עבורי אתה יגאל - הדוד הכל כך אהוב שלי, החכם, האהוב והמצחיק. זה שבשבילו המשפחה היא הכל. סבא וסבתא ייהנו ממך עכשיו, הם יעטפו אותך שמה למעלה באהבה. בור ענק נפער בלב, הראש מסרב להאמין. נוח על משכבך בשלום".

דוד מרידוד, גיסו של בשן נפרד גם הוא מהזמר: "מעבר לקרבה המשפחתית הייתה בינוני חברות אמיתית. הוא היה איש מיוחד ואני לא מדבר על היצירה. הוא היה איש משפחה חם ואוהב ותומך. איש שאוהב חיים. ארבע השנים האחרונות שלו היו מלוות בכאב קשה מאוד, לכאבים כאלה אין מזור. עכשיו יגאל תנוח למשכבך ברוך - סוף מר לכאבים".

יונתן פריג' שעבד עם בשן בצמוד בסבב ההופעות האחרון של האמן המוערך לא הצליח להחניק את הדמעות ונפרד מהזמר שהפך לחבר טוב. "יגאל הביא המון שמחה לכולנו, לקהל זה בטוח וגם לנו המוזיקאים. המוזיקה ניגנה דרך יגאל ואנחנו היינו שם בסיבוב האחרון. הוא מתנה שלכם והוא מתנה לעולם המוסיקה וזו אבדה גדולה. תנוח כי הספקת המון".

רבקה מיכאלי, חברתו של יגאל בשן, ספדה לו: "זה לא נכון, לא צודק ולא בסדר, שאני המבוגרת מלמעלה מעשר שנים אספיד את יגאל.  איש שזכה לחסד, לכישרון, לאהבה ולמשפחה. איש שיש לו עדיין יש לו מה לומר - והוא איננו".

נפרדים מיגאל בשן (צילום: תוצרת הארץ‎, חדשות)
נפרדים מיגאל בשן | צילום: תוצרת הארץ‎, חדשות

בשן החל את דרכו המוזיקלית עוד בגיל התיכון ונמשכה יותר מחמישה עשורים. ב-2016 הוא סוף סוף זכה להכרה בפועלו כיוצר כשהוענק לו פרס מפעל חיים במוזיקה מטעם אקו"ם. במהלך הקריירה שלו בפרסים רבים, בהם ארבע פעמים בתואר "זמר השנה".

בשן נמצא ללא רוח חיים ביום ראשון האחרון בביתו בתל אביב והותיר אחריו את אשתו מיקה ושני ילדים. "בצער רב ובכאב גדול אנו מודיעים על לכתו של אהובנו יגאל בשן, איש משפחה חם ואוהב, אומן ויוצר", מסרה המשפחה בהודעה.

"סבל חמש שנים מכאבים כרוניים"

אמש סיפרה אשתו של יגאל, מיקה בשן על הכאבים העזים מהם סבל בעלה החמש השנים האחרונות. "היו לו כאבי גב ורגליים כרוניים", היא סיפרה. "וזה גם דיכאון, זה לופ כזה שאחד עוזר לשני שם", סיפרה מי שהייתה לצידו של האומן ב 46 השנים האחרונות. "זה בא מכאבים, זה בא מכאבים שהיו לו בכפות רגליים, הוא התקשה ללכת. ויש דברים שהם הכאבים גברו וגברו והוא גאל את עצמו מייסוריו".

מיקה הסבירה כי למרות האובדן והכאב, האהבה העצומה שמורעפת עליו היא זו שמצליחה לנחם אותה מעט. "כל כך הייתי רוצה שהוא ידע, שיראה, הוא לא היה מאמין. אני כל כך מאושרת שיגאל נגע בכל כך הרבה אנשים והגיע ללב של כל כך הרבה אנשים".