ההמנון הישראלי יושמע באבו דאבי: הג'ודוקא הישראלי שגיא מוקי זכה היום (ראשון) במדליית זהב בתחרות הגראנד סלאם באבו דאבי. מוקי הטיל את יריבו הבלגי, מטיאס קאסה, על גבו והצליח לנצחו אחרי שביצע ווזארי. הג'ודאי הישראלי הגיע לתחרות חד מאוד, הוא הצליח להכניע ארבעה מתמודדים באיפון לפני שהעפיל לגמר. אחרי טקס הענקת המדליות מוקי אמר: "זה רגע שלעולם לא אשכח".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

שקיבל את מדליית הזהב אמר: "אני מאוד שמח שהצלחתי לסיים עם מדליית זהב ולהשמיע את ההמנון באבו דאבי. בפעמים קודמות זה היה בלי ואני שמח שהצלחתי לנצל את ההזדמנות הזו ולהשמיע לכולם את ההמנון". לסיום הוסיף:  "זה רגע מרגש בקריירה שלי ורגע שלא אשכח לעולם".

שגיא מוקי, ארכיון (צילום: באדיבות איגוד הג׳ודו, חדשות)
מוקי יחד עם שרת התרבות והספורט רגב | צילום: באדיבות איגוד הג׳ודו, חדשות

תחילה מוקי (עד 81 ק"ג) פגש בסיבוב השני את סרדיאן מרבאלג'ביץ' ממונטנגרו והצליח להטיל אותו על הרצפה באיפון תוך זמן קצר. לאחר מכן הוא העפיל לשמינית הגמר שם פגש את ארתור רייט מארה"ב אותו הוא הצליח לנצח תוך 12 שניות מתחילת הקרב.

גילי כהן - זכתה במדליית ארד בתחרות (צילום: איגוד הג'ודו הישראלי, חדשות)
גילי כהן - זכתה במדליית ארד בתחרות | צילום: איגוד הג'ודו הישראלי, חדשות

בשלב רבע הגמר, מוקי המשיך בחדות והטיל את מי שהיה אלוף העולם לנוער בשנה שעברה, דידאר קמזה מקזחסטן, כבר בדקה הראשונה לקרב והשיג ווזארי ולבסוף ניצח את הקרב באיפון. בחצי הגמר הג'ודוקא הישראלי פגש את פרנק דה וויט, שזכה במדליית זהב בשנה שעבר באבו דאבי, וגם אותו ניצח באיפון ומשם העפיל לשלב הגמר.

אתמול הג'ודאים הישראלים גילי כהן (עד 52 ק"ג), תמנע נלסון-לוי (עד 57 ק"ג) וברוך שמאילוב (עד 66 ק"ג), זכו בשלוש מדליות ארד במסגרת תחרות הגראנד-סלאם שבאבו דאבי. התחרות החלה היום ובה מוענק הניקוד לקריטריון לאולימפיאדת טוקיו. באיגוד הג'ודו הישראלי הביעו גאווה גדולה ושמחה רבה: "יום היסטורי לג'ודו הישראלי!".

ברוך שמאילוב שזכה במדליית ארד (צילום: איגוד הג'ודו הישראלי, חדשות)
ברוך שמאילוב שזכה במדליית ארד | צילום: איגוד הג'ודו הישראלי, חדשות

בתום קרב שארך 6:03 דקות בגזרת הגברים, ובתוך תוספת הזמן, הצליח ברוך שמאילוב להשיג את האיפון המיוחל ולסיים עם הארד. בגזרת הנשים - גילי כהן גברה ביתרון עונשים בתוך הגולדן סקור על ג׳ואנה רמוס הפורטוגלית בתום קרב של 6:50, ותמנע לוי-נלסון גברה גם היא בתוך תוספת הזמן, על ליין צ׳ן לינג מהרפובליקה הסינית בתום קרב של 5:09 דקות - שתיהן זכו במדליית ארד.