מיקה בשן, אלמנתו של יגאל בשן ז"ל שהלך אמש (ראשון) לעולמו, סיפרה על הנסיבות שהובילו למותו של היוצר הענק. "בשנים האחרונות התפתח אצלו דיכאון כתוצאה מכאבים מתמשכים. הוא בחר את סופו וגאל את עצמו מייסורים", אמרה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון לעודד בן עמי חשפה בשן את התחושות שליוו את יגאל בתקופה האחרונה. "הוא לא עמד יותר בסבל של הכאבים שלו והוא החליט לקחת את הגורל בידיו. הוא פשוט ויתר על החיים. הוא היה לבד בבית חצי שעה בלבד, אך גם היה בשעות הבוקר ולא קרה כלום. הוא לא הראה לנו שום סימנים חוץ מהסבל הפיזי ברגליים ובגב שמהם סבל מאוד".

לדבריה, "בעבר הוא לקח את הגורל לידיו אבל למזלנו הוא לא הצליח. הצלחנו להציל אותו ולמשוך זמן ולהחזיר אותו לחיים ולהופעות, אבל הפעם זה גבר עליו והוא הרגיש הוא נחלש".

צפו בכתבה המלאה
"הוא ויתר על החיים" | צילום: רפי דלויה, חדשות

מוקדם יותר, בריאיון ליעל דן בגל"צ, הוסיפה מיקה לתאר את התחושות הקשות. "ב-5 שנים האחרונות התפתח אצלו דיכאון כתוצאה מכאבים עזים מתמשכים, אני רוצה לכבד את הפרטיות שלו ולא להיכנס יותר מדי לפרטים. הוא סירב לקחת כדורים חזקים ויש מצב שזה לא עוזר ושבן אדם בוחר את הסוף שלו וכמה שאני שמרתי עליו - כשלתי", אמרה בכאב. "למה להשאיר אותי לבד? למה? נתתי לו את כל כולי, ויתרתי על הכול בשבילו. הוא היה חלק מגופי ונשמתי".

"היו שני מקרים בעבר, אז זה באוויר אבל הוא היה לגמרי אופטימי וחוץ מהכאבים המתמשכים הוא רצה את ההופעות ומחודש לחודש תכננו אותם. בשנים האחרונות הוא הופיע והיה מוקף באהבה, בקהל מגוון, במשפחה, בחברים ובלהקה שכל כך אהב". בהמשך דבריה הוסיפה לספר על הבעל האהוב שהלך לעולמו: "הוא היה נטול אגו, חבר ואבא טוטאלי. לכל אחד מאיתנו יש פיסת יגאל שלו בחייו, הוא היה אדם ויוצר מדהים".

מחר בשעה 15:00 תתקיים הלוויתו של יגאל בשן בבית העלמין בקרית שאול. מוקדם יותר, בין השעות 12:00-13:00 יוצב ארונו בתיאטרון הבימה, משעה 13:00-13:45 קרוביו יישאו הספדים. המשפחה ביקשה להימנע מביקורי תנחומים.

אמש נמצא בשן, בן 68, כשהוא ללא רוח חיים בביתו בתל אביב. הוא הותיר אחריו את אשתו מיקה ושני ילדים. את דרכו המוזיקלית הוא החל עוד בתיכון והיא נמשכה יותר מחמישה עשורים. ב-2016 הוא זכה להכרה מחודשת בפועלו כיוצר כשהוענק לו פרס מפעל חיים במוזיקה מטעם אקו"ם.