האירוויזיון יתקיים באמצע חודש מאי בתל אביב - בעוד שבעה חודשים - וכבר כעת מתברר שאין מספיק חדרי שינה במלונות, והמחירים מזנקים. הערב (שני) פורסם במהדורה המרכזית הפתרון היצירתי שמצאו בעיריית תל אביב למחסור בחדרי אירוח.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

מספר אחד ממחיש את הבעיה כולה: 70 אלף שקלים לשני לילות. זה המחיר שדורשים על חדר סטנדרטי במלון "דה-ג'אפה" שביפו בסוף השבוע של האירוויזיון. אומנם מדובר במלון יוקרתי אבל בסוף השבוע לאחר האירוויזיון המחיר יורד לכ-5,000 שקלים.

כולם חוגגים על עשרת הימים של המסיבה הכי גדולה שצפויה לדעת תל אביב - גם מבחינת מספר התיירים: כ-20 אלף איש צפויים להגיע רק לחגיגות האירוויזיון מרחבי העולם. כמה חדרים יש בעיר עבורם? לא מספיק - בעיר עצמה יש כ-8,000 חדרי מלון ובתל אביב רבתי, כלומר גם בערים הרצליה, בת ים ורמת גן, יש 11 אלף חדרי מלון בלבד.

בחודש מאי רגיל התפוסה הממוצעת, בלי אירועים מיוחדים, עומדת במלונות בתל אביב על 85%. גם כשמוסיפים את מספר הדירות להשכרה דרך AirBnB יש מחסור. בעיריית תל אביב מצאו לכך פתרון יצירתי - ספינות במקום מלונות: ספינות שיט ענקיות של קרוזים שישמשו כמלונות צפים.

"מחירי המלונות מאוד גבוהים". חולדאי (צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות)
"מחירי המלונות מאוד גבוהים". חולדאי | צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות

היום נסגר חוזה עם ספינה ראשונה, אותה מביא היזם איתן איוון מחברת אמה ספנות. מדובר בספינה איטלקית שמכילה 500 חדרים - יותר ממספר החדרים במלון הכי גדול בתל אביב. כל חדר מיועד לעד ארבעה אנשים בחדר, סך הכול קיבולת של 1,700 אורחים. המחיר ההתחלתי: 50 דולר לאדם כולל שלוש ארוחות.

מכיוון שהיום אין נמל בתל אביב, הספינה תעגון במים העמוקים מול חופי העיר - והתיירים יגיעו לחופי העיר באמצעות שאטלים ימיים. על האונייה, כך מבטיחים, יהיו גם מסיבות ענק וזיקוקים. יוזמה דומה יצאה לפועל במסגרת אולימפיאדת ברזיל.

בתקופה הקרובה העירייה פועלת מול עוד יזמים רלוונטיים להביא עוד ספינות. ראש עיריית תל אביב רון חולדאי אמר לחדשות: "מחירי המלונות בתל אביב-יפו הם מאוד מאוד גבוהים. חשוב מאוד לייצר לחץ כדי להוריד את המחירים והבאת ספינת קרוז לחופי תל אביב - זה 500 חדרים במחירים שפויים".