יימכר? הפסל של מירי רגב
יימכר? הפסל של מירי רגב | צילום: חדשות

פסלה של שרת התרבות בדמות שלגיה מול מראה, שהוצב בתל אביב לפני שבועיים, גרם להתעניינות ציבורית רבה. מחר (שישי) היא תוצג בתערוכה של האומן שיצר אותו, ביחד עם יצירות נוספות כמו פסלו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"לא תכננתי למכור את המיצג של רגב, אבל הגיעו הצעות מעניינות מהארץ ומהעולם ואני שוקל את העניין", אמר האומן איתי זליאט. הצעות הרכישה שקיבל עד כה עומדות על כמה עשרות אלפי שקלים. אחת מהן, אגב, של פעיל פוליטי, ממקורבי השרה רגב, אבל עד כה שום הצעה לא נסגרה.

המיצג הקודם על נתניהו שעורר סערה
גם הוא יהיה שם. פסל נתניהו | צילום: חדשות 2

"אם מישהו יציע הרבה כסף בשביל לשים אותו במחסן אני לא אמכור לו", הסביר. "חשוב לי שזה יהיה קונה שיציב את הפסל במקום שמוצג לציבור כדי שיוכלו להמשיך להתייחס אליו ולספוג את המסרים ממנו".

"הגיעו הצעות מעניינות" | צילום: חדשות

פסלה של רגב הוצב בכיכר התרבות בתל אביב בשעת הסערה הציבורית סביב חוק נאמנות בתרבות שמקדמת שרת התרבות והספורט. הוא עורר התעניינות של עוברי אורח ושל כלי תקשורת רבים. בעבר הציב זליאט פסל בדמות ראש הממשלה נתניהו בצבע זהב בכיכר רבין. אז פרצה סערה גדולה במקום ועימותים בין אזרחים.

יוצר הפסלים. איתי זליאט
יוצר הפסלים. איתי זליאט | צילום: החדשות

בתערוכה שיציג מחר (שישי) זליאט בסטודיו שלו ברמת גן (רח' אינשטיין 15, 11:00-16:00) יוצגו גם פסלונים של נתניהו מזהב, העתקים של הפסל שהציב בתל אביב וכן עבודות פיסול נוספות.