גילי כהן - זכתה במדליית ארד בתחרות (צילום: איגוד הג'ודו הישראלי, חדשות)
גילי כהן - זכתה במדליית ארד בתחרות הגראנ | צילום: איגוד הג'ודו הישראלי, חדשות

הג'ודאים הישראלים גילי כהן (עד 52 ק"ג), תמנע נלסון-לוי (עד 57 ק"ג) וברוך שמאילוב (עד 66 ק"ג), זכו היום (שבת) בשלוש מדליות ארד במסגרת תחרות הגראנד-סלאם שבאבו דאבי. התחרות החלה היום ובה מוענק הניקוד לקריטריון לאולימפיאדת טוקיו. באיגוד הג'ודו הישראלי הביעו גאווה גדולה ושמחה רבה: "יום היסטורי לג'ודו הישראלי!".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתום קרב שארך 6:03 דקות בגזרת הגברים, ובתוך תוספת הזמן, הצליח ברוך שמאילוב להשיג את האיפון המיוחל ולסיים עם הארד. בגזרת הנשים - גילי כהן גברה ביתרון עונשים בתוך הגולדן סקור על ג׳ואנה רמוס הפורטוגלית בתום קרב של 6:50, ותמנע לוי-נלסון גברה גם היא בתוך תוספת הזמן, על ליין צ׳ן לינג מהרפובליקה הסינית בתום קרב של 5:09 דקות - שתיהן זכו במדליית ארד.

"אני גאה מאוד שהצלחתי לסיים את היום על הפודיום. שמחה ברמה האישית, בשביל הנבחרת ובשביל המדינה. חשנו גאווה גדולה לייצג את ישראל באבו דאבי" מסרה גילי כהן בתגובה לזכייתה.

ברוך שמאילוב שזכה במדליית ארד (צילום: איגוד הג'ודו הישראלי, חדשות)
ברוך שמאילוב שזכה במדליית ארד עם אורן סמ | צילום: איגוד הג'ודו הישראלי, חדשות

מאמנת נבחרת הנשים, שני הרשקו הוסיפה: "אני גאה מאוד בנבחרת הנשים על תחרות מצוינת, גאווה לאיגוד הג׳ודו, לספורט הישראלי ולמדינת ישראל. לא בכל יום זוכים ב-2 מדליות בגרנד סלאם ובאבו דאבי זה עוד יותר מתוק".

מאמן נבחרת הגברים, אורן סמדג'ה אמר: "שמח על המדליה של ברוך שמאילוב. יש לנו ספורטאים שנלחמים עד הרגע האחרון וכפי שראינו היום, ברוך הלך עד הסוף, עד השנייה האחרונה - וניצח".

המשתתפת הישראלית הנוספת בתחרות הייתה גפן פרימו (52 ק"ג) שסיימה במקום החמישי לאחר שעלתה להתמודד מול צ'לסי ג'יילס הבריטית בקרב על הארד, אך ספגה ווזארי ארבע שניות לסיום.

שרת התרבות והספורט מירי רגב הנמצאת באבו דאבי עם נבחרת הג'ודו של ישראל, התייחסה במוצאי השבת לפיגוע בארה"ב ואמרה: "שוב פיגוע רצחני במקום קדוש וביום קדוש. ליבי עם משפחות הנרצחים והפצועים ואני סמוכה ובטוחה ששלטונות החוק בארה"ב ישימו ידם על המרצחים הנתעבים ועל שולחיהם וימצו איתם את מלוא חומרת הדין. בכל דור ודור עומדים עלינו לכלותנו, אבל אנחנו עם חזק שלא נשבר וכך נישאר תמיד".