כדורגל: שיר צדק הורחק ל-8 חודשים (צילום: רויטרס)
כדורגל: שיר צדק הורחק ל-8 חודשים | צילום: רויטרס

כדורגלן הפועל באר שבע, שיר צדק, הורחק היום (שני) ע"י ועדת המשמעת של אופ"א ל-8 חודשים מהמגרשים לאחר שנכשל בבדיקת סמים לאחר משחק הקבוצה העונה בליגה האירופית. ההרחקה נכנסה לתוקף רטרואקטיבית מהתאריך 19.10, וכלן צפויה להסתיים בחודש יוני הקרוב. המשמעות היא שצדק סיים את העונה ולא יעמוד לרשות הקבוצה על ההכנות לקראת פתיחת העונה הבאה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

צדק, שיוצג בדיון על ידי עורך דין ששכר באופן פרטי ולא על ידי הקבוצה, ישקול כעת אם לערער על העונש. על פניו, סיכויי ההצלחה בערעור שכזה נראים נמוכים שכן הענישה אינה חמורה ביחס לעבירה בדמות פסילה בבדיקת סמים.

מקבוצתו הפועל באר שבע נמסר: "טרם התקבלו הנימוקים להחלטה. על אף שמדובר בענישה על הצד הנמוך בתיקים מסוג זה, אנו ממתינים לנימוקי ההחלטה כדי לבחון ערעור על התוצאה, שניתנה על ידי הערכאה הראשונה והנמוכה בתיק. המועדון עומד לצד שיר, מאמין בצדקתו וימשיך לעשות הכול על מנת שיעשה עמו צדק ושלא ידבק רבב בשמו הטוב".

צדק התבקש בסיום משחק הקבוצה נגד לוגאנו השוויצרית, שהתקיים בחודש ספטמבר, לתת בדיקת שתן כחלק מבדיקה למציאת חומרים אסורים בגופו. הוא קיבל את ההודעה שבגופו נמצא חומר אסור ממשפחת הממריצים - שמתנקים מהגוף בתוך 24 שעות. כלומר, מדובר בחומר שנטל השחקן לפני המשחק.

עומדים מאחורי השחקן, ברקת ואוהדי הקבוצה (צילום: חדשות 2)
עומדים מאחורי השחקן, ברקת ואוהדי הקבוצה | צילום: חדשות 2צדק עצמו טען שמדובר בטעות בתום לב, ושלא נעשה שום ניסיון להשיג יתרון בלתי חוקי. מאז היוודע תוצאת הבדיקה, צדק חדל מלהתאמן עם הקבוצה ולהופיע למשחקים, מתוך רצון להתחיל ולרצות את עונשו המיועד מהר ככל האפשר.