גדות, ארכיון (צילום: רויטרס)
"עומדת מאחורי עקרונותיה", גל גדות | צילום: רויטרס

אתר חדשות התרבות האמריקני Page Six דיווח הלילה (ראשון) שהשחקנית הישראלית, גל גדות, התנתה את השתתפותה בסרט ההמשך ל"וונדר וומן" בעזיבתו של הבמאי והמפיק ברט ראטנר, שהואשם בהטרדה מינית.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי הדיווח, גדות הודיעה להפקה שתסרב לחתום על חוזה להופעה נוספת כדמות המצליחה, כל עוד ראטנר וחברת ההפקות שברשותו לא יוסרו לחלוטין מכל קשר לסרט. חברת ההפקות של ראטנר הייתה מעורבת בהפקה ובגיוס הכספים לסרט הראשון של הדמות "וונדר וומן", בו שיחקה גדות וזכתה להצלחה רבה.

גורם בהוליווד סיפר לאתר Page Six שגדות הביעה התנגדות חזקה לכך שאדם המואשם בהתנהגות מינית בלתי הולמת יפיק רווחים ותועלת מהמותג המצליח "וונדר וומן".
"החברה של ראטנר הרוויחה כסף רב מהסרט הראשון, אותו סייעה לממן", כך לפי הדיווח. "גם ברט בעצמו התעשר כתוצאה מההצלחה".

הואשם בהתנהגות מינית לא הולמת, ראטנר (צילום: רויטרס)
הואשם בהתנהגות מינית לא הולמת, ראטנר | צילום: רויטרסאותו גורם סיפר לאתר על מה שעמד מאחורי ההחלטה של השחקנית הישראלית: "גדות עומדת מאחורי עקרונותיה. היא יודעת שהדרך הכי טובה להתמודד עם אנשים כמו ראטנר זה לפגוע להם בארנק". הגורם הוסיף: "היא גם יודעת שחברת 'וורנר' תהיה חייבת לתמוך בה בנושא, שכן הם לא יכולים להוציא סרט העוסק בהעצמה נשית שמומן בחלקו ע"י אדם שהתנהג בצורה לא הולמת כלפי נשים".

בחודש שעבר גדות סירבה להשתתף בארוחת ערב לכבוד אותו ראטנר, בעקבות ההאשמות שעלו נגדו מצד השחקנית אוליביה מון ונטשה הנסטרידג'. גדות הייתה אמורה להציג ולהעניק לו פרס. ראטנר, מצידו, הכחיש את הטענות ע"י עורך דינו.