הפכה לסמל תרבות (צילום: ראובן שניידר)
אהובה עוזרי (ארכיון) | צילום: ראובן שניידר

הזמרת והיוצרת אהובה עוזרי, בת 68, מאושפזת בבית החולים שיבא תל השומר, כשמצבה מוגדר קשה. עוזרי מטופלת במחלקה האונקולוגית בבית החולים, כ-16 שנים לאחר שהתגלה גידול סרטני במיתרי קולה ועברה ניתוח להסרתם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אנשיה של אהובה עוזרי ביקשו למסור הבוקר: "אהובה עוזרי אישה נדירה ולוחמת אמיצה, גם הפעם היא מתמודדת בגבורה ואנחנו מאמינים שתצא כשידה על העליונה. אהובה מבקשת למסור תודה על האהבה והדאגה שהיא מקבלת".

עוזרי, מחלוצי המוזיקה הים תיכונית, נחשבת לאחת מהדמויות הבולטות במוזיקה הישראלית. ב-1975 הוציאה את אלבומה הראשון "היכן החייל" שכלל שירים מקוריים שלה וזכה להצלחה גדולה.

בשנת 2,000 עברה ניתוח לכריתת מיתרי הקול

לאחר שבשנות ה-80' הפסיקה להופיע, שבה לקדמת הבמה ב-1999 כשהוציאה את אלבומה "צלצולי פעמונים". שיר הנושא של האלבום זכה בהמשך לגרסאות כיסוי רבות ופרט לו בלטו גם השירים "גן הוורדים" ו"אמי אמי".

בשנת 2000 אובחן הגידול הסרטני בגרונה של עוזרי, והיא נאלצה לעבור ניתוח לכריתת מיתרי הקול. מאז כמעט וחדלה משירה, והתמקדה בנגינה על בולבול טרנג - כלי נגינה הודי שהפך למזוהה עם יצירתה ואף נודעה כיחידה בארץ המנגנת עליו. היא לקחה חלק במספר שיתופי פעולה מוזיקליים וב-2013 הוציאה את האלבום "מעליי דממה" בהשתתפות אמנים רבים.