אבלים על לכתה של מי שהפכה לאייקון תרבות: עולם התרבות הישראלי סופד היום (שלישי) לזמרת, היוצרת והמוזיקאית אהובה עוזרי ז"ל, שהלכה לעולמה בגיל 68 לאחר מאבק במחלה קשה. תנחומים למשפחתה והספדים הגיעו מהאזרח מספר 1 - ועד לאמנים שהכירו אותה וליוו אותה עד לרגעיה האחרונים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

"אהובה עוזרי הלכה לעולמה", ספד לה נשיא המדינה, ראובן ריבלין, "עם לכתה, היא מותירה עמנו את גוון קולה המיוחד, את לחניה הנדירים, את שיתופי הפעולה המוסיקליים הייחודיים שלא פסקה מליצור גם ממיטת חוליה. גם אחרי לכתך אהובה יקרה, ילוו אותנו צלצולי פעמונייך. רק לנגן אהבה".

"אהובה עוזרי הייתה דמות מיוחדת במינה שהפליאה למזג בין מזרח למערב בלחניה ובמילותיה", ספד לה יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין. "דבקותה ביצירה למרות הקושי היא השראה מופתית. יהי זכרה ברוך".

הפכה לסמל תרבות (צילום: ראובן שניידר)
"תמיד חייכה". עוזרי ז"ל | צילום: ראובן שניידר"עטרת ראשה של התרבות הישראלית המתחדשת נפלה היום", ספדה לעוזרי שרת התרבות והספורט, מירי רגב. "אהובה, נוחי על משכבך בשלום. אני מבטיחה לך שקולך לא יידום לעולם". ‎

"היא הייתה המודל שלי, דבר מותה הכה בי"

גם אמנים ויוצרים שעבדו עם עוזרי וליוו אותה לאורך השנים ספדו לה - וכולם נדהמו לשמוע על מותה: "היא הייתה אמנית ענקית ששימשה לי מודל. היא הייתה אייקון תרבות ענק, היא הייתה הקול המיוחד, הלא מצועצע", סיפרה בעצב הזמרת מרגלית צנעני בשיחה עם חדשות 2 Online.

"הלכתי לבקר אותה בבית החולים וליוויתי אותה בשבועות האחרונים, ראיתי אותה זוהרת, נעימה וחייכנית - דיברנו איתה והיינו סביבה והלכנו בהרגשה שהיא תצא מזה", סיפרה מרגול.
"שמעתי בחדשות שהיא נפטרה, ישבתי באולפן ברדיו להתחיל את השידור שלי, והתקרה נפלה לי על הראש. זה כואב. זה הכה בי מאוד. אני עושה לה סוג של רקוויאם ומספידה אותה. היא הייתה מוזיקלית ומוזיקאית מדהימה, נהדרת, עולמית, ענקית ולא מתחנפת".

נפטרה בבית החולים. אהובה עוזרי ז"ל (צילום: ענבל צח)
"הלב דומע, זו אבידה ענקית" | צילום: ענבל צח"כואב לבי היום על מותה של האישה המיוחדת הזו אהובה עוזרי", ספד לה הזמר אייל גולן. "גדלתי על שיריה של אהובה על צלילי בולבול טרנג, שהיא הייתה היחידה שניגנה על כלי זה בישראל. אני מאושר שסגרתי איתה מעגל, שאירחתי אותה כמה פעמים בתוכנית שלי. אני מצדיע לה".

גם הזמר קובי אפללו, שאף הופיע עם עוזרי רק לפני חודש - ימים ספורים לפני שאושפזה בבית החולים, סיפר בשיחה עם חדשות 2 Online כי הופתע לשמוע על מותה: "זה הכה אותי בתדהמה. הלב דומע. זה נורא קשה. יצא לי לשתף איתה פעולה כמה פעמים ולא משנה מה היא עברה ובאיזה מצב היא הייתה - תמיד היה לה את אותו חיוך, תמיד הפיצה הומור, כל מילה שיצאה לה מהפה הייתה בית ספר".

עוזרי לאחר קבלת פרס מפעל חיים
עוזרי לאחר קבלת פרס מפעל חיים | צילום:"היא הייתה אישה מאוד חכמה, מאוד אוהבת, מאוד חמה", הוסיף אפללו. "זה אבל גדול ואבידה גדולה מאוד, היא הייתה אחד מנכסי הצאן של המוזיקה הישראלית. הצלילים והשירים שהיא השאירה הם לא פחות ממתנה גדולה לכל החיים. הפעם האחרונה שראיתי אותה הייתה כשהופענו יחד, הייתי בטוח שהיא תצא מזה כי היא עברה כמה וכמה מכשולים בשנים האחרונות ושרדה וחזרה לבמה. לצערי המחלה הארורה הזו הכניעה אותה".